Wiceminister Warczyński: kadry w onkologii i geriatrii jednym z priorytetów

RynekSeniora.pl Autor: PTWP - RynekSeniora.pl • Źródło: Rynek Seniora/Rynek Zdrowia   • 10 kwietnia 2015 17:54

Wzmocnienie potencjału kadrowego systemu ochrony zdrowia w zakresie onkologii i geriatrii będzie jednym z głównych kierunków działań resortu w najbliższych latach - powiedział Piotr Warczyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia podczas konferencji "Kadry medyczne w Polsce - dziś i jutro”, która 10 kwietnia odbyła się w Warszawie.

Wiceminister Warczyński: kadry w onkologii i geriatrii jednym z priorytetów

Wiceminister przedstawił najważniejsze inicjatywy podejmowane przez resort związane z polityką kadrową. Wśród nich jest m.in. zapewnienie odpowiedniej liczby personelu w czterech strategicznych obszarach ochrony zdrowia w Polsce - onkologii, geriatrii, pediatrii oraz zdrowiu publicznym.

Wiceminister wskazywał, że działania te przejawiają się m.in. w kształtowaniu polityki związanej z liczbą rezydentur przyznawanych na poszczególne specjalizacje.

O deficytach kadrowych wśród personelu medycznego związanego z potrzebami ludzi starszych (średni personel medyczny, geriatrzy, psychiatrzy) mówiła również Zuzanna Grabusińska, p.o. dyrektora Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W tym kontekście celem polityki senioralnej państwa są m.in. działania na rzecz zminimalizowania obciążeń systemu ochrony zdrowia w przyszłości.

Grabusińska tłumaczyła, że wspólnym zadaniem systemu ochrony zdrowia i systemu opieki społecznej powinno stworzenie być systemu, dzięki któremu senior będą miał poczucie bezpieczeństwa. - Niezależnie od tego, do jakiej jednostki się uda - podkreślała.

Więcej: www.rynekseniora.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum