Wiceminister Kraska: utrzymane izolatoria, wzmocniony transport medyczny dla pacjentów z COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 września 2020 15:27

Podczas konferencji prasowej w czwartek (3 września) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówiąc o strategii jesiennej walki z COVD-19 powiedział m.in., że wzmocniony będzie transport medyczny dla pacjentów covidowych kierowanych do specjalistycznych szpitali.

Wiceminister Kraska: utrzymane izolatoria, wzmocniony transport medyczny dla pacjentów z COVID-19
Fot. MZ/TT

Wiceminister poinformował, że resort chce dalszego utrzymania izolatoriów. - W tej chwili mamy 21 obiektów, ponad 2 tys. miejsc - mówił. Poinformował, że przebywa w nich 380 osób. Zaznaczył też, że planowane jest dalsze utrzymanie karetek wymazowych.

- Nie rezygnujemy, a właściwie wzmacniamy transport medyczny przeznaczony dla pacjentów z COVID-19. W tej chwili takich karetek mamy w Polsce 148, chcemy tę liczbę jeszcze zwiększyć o karetki w standardzie S, czyli karetki, które będą miały w składzie zespołu lekarza. To będą transporty wysoko specjalistyczne właśnie do dziewięciu szpitali (szpitale najwyższego poziomu leczące chorych z COVID-19 - red.), gdzie pacjenci będą wymagali bardzo specjalistycznej pomocy - powiedział.

Wiceminister poinformował ponadto, że w kraju działają 262 punkty drive-thru.

- Chcemy, aby taki punkt był w każdym powiecie, dlatego chcemy zwiększyć tę ilość o 168 i chcemy wydłużyć dostępność takiego punktu co najmniej do czterech godzin - poinformował Kraska.

PAP - Sonia Otfinowska, Klaudia Torchała

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum