Wiceminister Kraska: restrykcje związane z koronawirusem będziemy wprowadzać tylko lokalnie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2020 15:26

Będziemy wprowadzać restrykcje związane z epidemią punktowo, a nie w skali ogólnopolskiej - zapewnił w czwartek (27 sierpnia) wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska. Wyjaśnił, że gospodarka i społeczeństwo nie jest w stanie udźwignąć ciężaru drugiego lockdownu.

Wiceminister Kraska: restrykcje związane z koronawirusem będziemy wprowadzać tylko lokalnie
Wiceminister Kraska: - Będziemy chcieli reagować miejscowo, a nie ogólnopolsko. Fot. MZ/TT (zdj. archiwalne)

Waldemar Kraska został zapytany w czwartek (27 sierpnia) na konferencji prasowej, czy w Polsce należy się spodziewać ogólnopolskich - a nie tylko powiatowych, jak obecnie - restrykcji związanych z notowanym w ostatnim czasie wzrostem zachorowań z powodu korona wirusa.

Kraska wyjaśnił, że resort wprowadził strefy: czerwoną i żółtą po to, by nie stosować ogólnopolskich restrykcji.

- Żadna gospodarka, żadne społeczeństwo nie jest w tej chwili w stanie przeżyć drugiego zamknięcia, drugiego lockdownu. To działanie punktowe, geograficzne będzie utrzymane. Będziemy chcieli reagować miejscowo, a nie ogólnopolsko - zapewnił Kraska.

Wiceszef MSZ był też pytany o to, czy jego resort rozważa wprowadzenie obowiązkowych testów dla wracających z państw "dużego ryzyka" zarżenia koronawirusem, zamiast zakazywania lotów na tych kierunkach.

- Przyjęliśmy strategię, że do takich krajów nie będziemy latać. Myślę, ze nasza strategia jest dobra" - powiedział Kraska. Wyjaśnił też, że resort zdrowia nie ma w planach jej zmieniać i wprowadzić testy w miejsce zamknięcia połączeń.

PAP - Krzysztof Kowalczyk

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum