Wiceminister Kraska: przed jesienią chcemy zmniejszyć liczbę szpitali jednoimiennych

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2020 13:50

Wykorzystanie łóżek w 22 szpitalach jednoimiennych wynosiło w szczycie pandemii 25 procent. Jak mówił w środę (19 sierpnia) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, resort chce zmniejszyć liczbę szpitali jeszcze przed jesienią. Dodał, że strategia walki z epidemią COVID-19 przewiduje stworzenie w "praktycznie wszystkich szpitalach izolatek, w których pacjenci z podejrzeniem koronawirusa mogliby być diagnozowani".

Wiceminister Waldemar Kraska Kraska poinformował też, że zostały ukończone w resorcie "prace nad strategią na jesień". Fot. Twitter/MZ

Kraska poinformował też, że zostały ukończone w resorcie "prace nad strategią na jesień". Chodzi o postępowanie w sytuacji epidemii COVID-19. Efekty tych prac zostały przedstawione premierowi. Teraz będą realizowane w tym zakresie prace legislacyjne w postaci rozporządzeń - przekazał wiceminister zdrowia.

W założeniach dotyczących szpitali imiennych są istotne zmiany. Ma to być jeden szpital na dwa województwa. Szpitale jednoimienne, które są teraz, a nie będą w tej grupie, powinny posiadać oddziały zakaźne z zapleczem w postaci OIOM-u.

Jak przekazał wiceminister, w praktycznie wszystkich szpitalach w Polsce mają zostać stworzone izolatki, w których pacjenci z podejrzeniem koronawirusa mogliby być diagnozowani. Przy tych izolatkach ma być przynajmniej jedno stanowisko OIOM - zaznaczył wiceszef MZ.

Więcej: tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum