Wiceminister Kraska: cmentarzy raczej nie zamkniemy, rozłóżmy w czasie wizyty na grobach bliskich

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 października 2020 11:04

Cmentarzy raczej nie zamkniemy, ale rozłóżmy wizyty na grobach bliskich w czasie - zaapelował w sobotę (10 października) w Radiu Zet wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w kontekście zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych.

Wiceminister Kraska: cmentarzy raczej nie zamkniemy, rozłóżmy w czasie wizyty na grobach bliskich
Wiceminister Waldemar Kraska: - Cmentarzy raczej nie zamkniemy, ale rozłóżmy wizyty . Fot. TT/MZ

Pytany o to, czy rząd wprowadzi dodatkowe obostrzenia związane ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych powiedział, że "na pewno zamknięcie cmentarzy to nie jest rzecz, którą byśmy chcieli".

- Jestem przekonany, że to nie nastąpi. To, co możemy robić, to apelować do wszystkich osób, by rozłożyć te wizyty na grobach naszych najbliższych. To święto, do którego jesteśmy przywiązani. Czasem jedziemy przez pół Polski na groby naszych bliskich. Dlatego rozłóżmy to w czasie. Nie róbmy tego w sobotę, niedzielę, poniedziałek. Rozłóżmy to na tydzień, dwa - zaapelował.

Dodał też, że odwiedziny grobów najbliższych powinny odbywać się przy zachowaniu wszystkich zasad sanitarnych. Przypomniał, że chodzi o to, byśmy kontaktowali się z jak najmniejszą liczbą osób. Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest 1 listopada, w tym roku przypada w niedzielę.

PAP - Klaudia Torchała

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum