Węgry: tylko 21 nowych zakażeń. To najmniej od dwóch tygodni

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2020 11:18

Ośmioro chorych na COVID-19 zmarło w ciągu ostatniej doby na Węgrzech. Wykryto tylko 21 nowych zakażeń koronawirusem, co jest liczbą najniższą od ponad dwóch tygodni - wynika z danych, opublikowanych w poniedziałek na rządowej stronie poświęconej pandemii.

Na Węgrzech zniesiono już wiele obostrzeń związanych z epidemią Fot. Shutterstock

Z powodu COVID-19 zmarło dotychczas 421 osób, stwierdzono w sumie 3284 zakażenia koronawirusem. Prawie 1000 osób uznano za wyleczone.

Obecnie w szpitalach leczone są 782 osoby, przy czym 42 oddychają przy pomocy respiratora. Na kwarantannie domowej przebywa prawie 11 tys. osób.

W dalszym ciągu większość zakażeń (61 proc. niewyleczonych jeszcze przypadków) i zgonów (79 proc.) przypada na Budapeszt i okalający go komitat Pest.

Tydzień temu złagodzono nieco przepisy związane z epidemią koronawirusa na całym terytorium Węgier z wyjątkiem Budapesztu i komitatu Pest. Na terenach, gdzie złagodzono restrykcje, nie obowiązują już ograniczenia dotyczące wychodzenia z domu, choć zaleca się jak najmniej bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi. Zezwolono też na otwarcie bez ograniczeń wszystkich sklepów, plaż, ogrodów zoologicznych i muzeów na wolnym powietrzu, a także parków.

Restauracje i kawiarnie mogą przyjmować gości na tarasach i w ogródkach. Ponadto można odprawiać msze święte z udziałem wiernych, organizować wesela i pogrzeby, a także imprezy sportowe - ale bez udziału widzów.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska - PAP

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum