×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

We wtorek wymiana 1/3 rządu. Co z ministrem Radziwiłłem?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia08 stycznia 2018 14:28

We wtorek około południa premier Mateusz Morawiecki przedstawi nowy skład swojego rządu - poinformowała w poniedziałek (8 stycznia) rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

We wtorek wymiana 1/3 rządu. Co z ministrem Radziwiłłem?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Jutro zakończy się rekonstrukcja. Poznamy nowy rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego. We wtorek około 12 pan premier przedstawi nowych ministrów swojego rządu i rząd pana premiera Morawieckiego rozpocznie prace - powiedziała PAP Kopcińska.

Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki podkreślał w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że rekonstrukcja obejmie mniej więcej jedną trzecią resortów.

- Ostateczne ustalenia zapadają, trwają na ten temat finalne rozmowy - powiedział Gowin. - Dla mnie nie będzie niespodzianek - podkreślił Gowin, dodając, że ustalenia pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, Solidarną Polską oraz jego partią Porozumienie przewiduje, że dwa resorty będą kierowane przez polityków Porozumienia.

Gowin zakłada, że zachowa funkcję ministra resortu nauki i szkolnictwa wyższego. Natomiast, jak dodał, co do drugiego resortu (ministerstwa cyfryzacji), decyzję ogłosi premier Mateusz Morawiecki.

Marszałek Senatu Karczewski, pytany w poniedziałek (8 stycznia) w internetowej części programu Radia Zet, jak oceniłby planowaną rekonstrukcję rządu, odparł, że będzie ona "średnia". Karczewski poinformował, że zostanie wymienionych mniej niż dziesięciu, ale więcej niż pięciu ministrów.

Marszałek Senatu dodał, że liczba ministrów do wymiany nie zaskoczyła go. - Spodziewaliśmy się takiej właśnie (rekonstrukcji), o której rozmawialiśmy w czwartek wieczorem - dodał, odnosząc się do spotkania władz PiS.

Pytany o czwartkowe spotkanie władz Prawa i Sprawiedliwości, Karczewski powiedział, że wtedy "były jeszcze pewne znaki zapytania" odnośnie nowych członków rządu. - Ale te małe znaki zapytania zawsze są i zawsze się jeszcze może zmienić decyzja - zaznaczył.

W poniedziałek (8 stycznia) w radiowej Trójce szef sejmowej komisji finansów Jacek Sasin (PiS) stwierdził, że rekonstrukcja rządu na pewno będzie dotyczyć ministerstw finansów i rozwoju.

- Z punktu widzenia planów rządu to dziś absolutnie kluczowe resorty - podkreślił Sasin. Nie chciał jednak powiedzieć, o jakie jeszcze resorty będzie chodzić. Dodał, że ogłoszenie tych zmian trzeba zostawić premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Jak poinformowała rzeczniczka rządu, we wtorek około 12 zaplanowana jest konferencja prasowa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum