×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

We wrześniu ruszają szczepienia w szkołach. Rodzice mogą zgłaszać wątpliwości na specjalny e-mail

Autorzy: PAP; oprac. WOK • Źródło: PAP, Rynek Zdrowia25 sierpnia 2021 12:43

Lekarze podkreślają, że szczepienia dzieci i młodzieży są jednym ze skutecznych sposobów zwalczania epidemii. Szkoły mogą być głównymi ogniskami zakażeń - ostrzegają. Do szczepień uczniów zachęcają też politycy.

We wrześniu ruszają szczepienia w szkołach. Rodzice mogą zgłaszać wątpliwości na specjalny e-mail
Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski zachęcają szkoły do szczepień PAP/Artur Reszko
 • Akcja szczepień w szkołach zacznie się we wrześniu - zapowiedziała wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek
 • Zapewnia, że dyrektorzy "mają jasne wytyczne i świetnie wiedzą, co mają robić"
 • Zgody na szczepienia dzieci będą zbierane od rodziców pod koniec sierpnia i na początku września
 • Wątpliwości w sprawie szczepień rodzice mogą zgłaszać pod adresem: szczepienia-dzieci@gis.gov.pl

- Po rozpoczęciu roku szkolnego we wszystkich chętnych szkołach odbędą się szczepienia dzieci i młodzieży od 12. roku życia - poinformowali minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister edukacji Marzena Machałek na środowej (25 sierpnia) konferencji w Komorowie.

Ruszą dostawy pakietów covidowych dla szkół

- Szczepienia są bardzo istotne, dlatego od paru miesięcy w szkołach ruszyły rzetelne przygotowania do tego procesu. Akcja szczepień odbędzie się we wrześniu - poinformowała podczas konferencji prasowej wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek.

Wspólna konferencja prasowa wiceminister edukacji, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego odbyła się w składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie. Spotkanie dla mediów poświęcone było dostawom pakietów covidowych dla szkół.

Marzena Machałek powiedziała, że zgody na szczepienia dzieci będą zbierane od rodziców pod koniec sierpnia i na początku września. Szczepienia będą mogły się odbywać po rozpoczęciu roku szkolnego.

Można zgłaszać wątpliwości, jest specjalny adres

- Dyrektorzy mają to organizować, mają jasne wytyczne. Świetnie wiedzą, co mają robić - przyznała Machałek.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przypomniał, że w zeszłym tygodniu wystosował list do pracowników oświaty, który jest kompendium wiedzy o szczepieniach. Dodał, że przy szczepieniu dzieci obecny będzie lekarz, "żeby poczucie bezpieczeństwa było zdecydowanie większe". Na dodatkowy sprzęt i środki bezpieczeństwa dla szkół rząd przeznaczył ponad 100 mln zł.

Wątpliwości w sprawie szczepień rodzice mogą zgłaszać pod adresem: szczepienia-dzieci@gis.gov.pl

"Placówki oświatowe będą głównymi ogniskami zakażeń"

Paweł Doczekalski, szef Komisji Młodych Lekarzy w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie powiedział w wtorek (24 sierpnia) w programie TOK FM, że „nie ma innej drogi niż zaszczepienie przeciw COVID-19 młodzieży, która wróci lada dzień do placówek oświatowych”.

- Absolutnie musimy wyszczepić grupę młodzieży. Prawdopodobnie w czwartej fali koronawirusa szkoła, przedszkola, placówki oświatowe będą głównymi ogniskami zakażeń. Im więcej zaszczepionych i mniejsze te ogniska, tym większa szansa, że dana społeczność przejdzie to w miarę łagodnie - zaznaczył Doczekalski.

Warszawska dzielnica Wola wraz z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie organizuje pierwsze szczepienia młodzieży w szkołach już w ten weekend. - W piątek szczepimy na ul. Obozowej w liceum Norwida, natomiast w sobotę i jesteśmy na ul. Chłodnej w zespole szkół - informuje Paweł Doczekalski.

Czytaj też: W piątek ruszają szczepienia w szkołach w Warszawie. Ekspert ostrzega: w przedszkolach i szkołach będą największe ogniska czwartej fali

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze