×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Wchodzą nowe przepisy covidowe. Ważna zmiana

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia03 czerwca 2023 06:59

Nowe rozporządzenie covidowe zostało skierowane do Komisji Prawniczej. W odpowiedzi Rządowe Centrum Legislacji informuje,  że "projekt nie wymaga rozpatrzenia przez komisję prawniczą". Wkrótce nowe przepisy wejdą w życie.

Wchodzą nowe przepisy covidowe. Ważna zmiana
Minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki. To rozporządzenie MZ odwoła stan zagrożenia epidemicznego Fot. PAP/Paweł Supernak

 

Wchodzi nowe rozporządzenie covidowe. Przepisy są już gotowe

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego został pod koniec maja skierowany do Komisji Prawniczej. W odpowiedzi Rządowe Centrum Legislacji informuje, że "projekt, w wersji przekazanej w postaci elektronicznej w dniu 25 maja 2023 r.,  nie wymaga rozpatrzenia przez komisję prawniczą". W kolejnych etapach procedowania dokumentu m.in. zostanie skierowany do podpisu ministra oraz do ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. 

Przypomnijmy, że projekt zakłada odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego wprowadzonego z dniem 16 maja 2022 r. od 1 lipca 2023 roku. Przepisy wejdą w życie w dniu ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Dodajmy, że poprzednie rozporządzenie covidowe opublikowane w Dzienniku Ustaw - nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego - przedłużyło do 30 czerwca 2023 r. obowiązywanie aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów. Dokument zniósł jednak obowiązek noszenia maseczek w aptekach, utrzymał natomiast obowiązek zasłaniania ust i nosa w placówkach medycznych.

Pełna treść rozporządzenia została opublikowana na stronach Rządowego Centrum Legislacji: Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego

Oprac. JPP

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze