×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Watykan: Papież w szpitalu pracuje i odpoczywa

Autor: oprac. KK • Źródło: PAPOpublikowano: 11 czerwca 2023 20:29

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli po środowej operacji jamy brzusznej, poświęcił niedzielę na pracę, odpoczynek i modlitwę - poinformował Watykan. Przekazano też dziennikarzom, że zrobił już kilka kroków.

Watykan: Papież w szpitalu pracuje i odpoczywa
Papież Franciszek Fot. Shutterstock

Jak podkreślono, 86-letni papież pracował kilka godzin, a w przerwach odpoczywał i modlił się.

We wcześniejszym komunikacie na temat stanu zdrowia Franciszka, przechodzącego rekonwalescencję, podano, że przebiega ona prawidłowo. Papież nie ma gorączki i jest stabilny pod względem hemodynamicznym, jest po fizjoterapii oddechowej i porusza się.

Wieczorem dodano, że Franciszek mógł także zrobić kilka kroków.

Obejrzał transmisję mszy w telewizji i otrzymał Eucharystię.

Papież zgodnie z zaleceniem lekarzy nie odmówił modlitwy Anioł Pański z balkonu szpitala. Modlił się prywatnie w małej kaplicy papieskiego apartamentu na dziesiątym piętrze kliniki Gemelli. Zjadł też obiad z osobami, które opiekują się nim w szpitalu: lekarzami, asystentem sanitarnym, pielęgniarzami, pomocnikami i funkcjonariuszami żandarmerii watykańskiej.

Również w niedzielę Watykan opublikował list, jaki Franciszek wystosował ze szpitala do przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej Manfreda Webera i członków tej grupy w Parlamencie Europejskiej. Napisał w nim między innymi, że UE powinna łączyć w sobie "jedność i różnorodność".

"Chrześcijańscy politycy powinni być dziś rozpoznawani dzięki zdolności do przełożenia wielkiego marzenia o braterstwie na konkretne działania dobrej polityki na wszystkich poziomach: lokalnym, krajowym, międzynarodowym" - podkreślił.

Wyraził przekonanie, że takie wyzwania, jak migracja czy troska o planetę można podjąć, wychodząc od ludzkiego braterstwa.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo papież pozostanie w szpitalu. Na razie wszystkie audiencje zawieszone są do 18 czerwca.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum