Warszawa: zdrowotny okrągły stół trwał raptem 40 minut

Autor: TVN 24/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2010 13:09

Po niespełna 40 minutach od rozpoczęcia obrad "okrągłego stołu" politycy biorący udział w środowym (22 czerwca) spotkaniu opuścili sejmową salę.

Po wyjściu Grzegorz Napieralski poinformował, że w tej chwili pracują wspólnie eksperci wszystkich klubów parlamentarnych i dopiero po ich pracach szefowie partii spotkają się ponownie. Politycy czterech partii parlamentarnych spotkali się krótko po godz. 12, żeby porozmawiać nt. sytuacji w służbie zdrowia.

W budynku Sejmu spotkali się: szef SLD i inicjator spotkania Grzegorz Napieralski, reprezentująca premiera minister zdrowia Ewa Kopacz, prezes PiS Jarosław Kaczyński i prezes PSL Waldemar Pawlak.

Spotkanie było zamknięte dla dziennikarzy i kamer telewizyjnych. Napieralski po wyjściu cieszył się, że doszło do skutku to spotkanie „bez legitymacji, bez podziałów".

– Żałuję, że nie było dzisiaj premiera Donalda Tuska i marszałka Bronisława Komorowskiego, bo to my, szefowie partii politycznych musimy dać gwarancję, że będzie zgoda i będzie porozumienie – podkreślał lider SLD.

Z kolei Ewa Kopacz powiedziała tuż przed spotkaniem, że ma nadzieję, iż PiS pokaże na mapie, które szpitale zamierza zlikwidować w ramach proponowanych przez siebie pomysłów naprawy ochrony zdrowia.

– Chcę przypomnieć, że debata i kontynuowanie kłamliwych informacji na temat prywatyzacji szpitali była już rozstrzygana przez sąd. O tym chcę mówić. Chcę pytać o konkretne do bólu pomysły, a nie tylko marketingowe pomysły sprzedawane w kampanii wyborczej – powiedziała minister zdrowa.

Napieralskiemu zależało na spotkaniu z liderami największych sił parlamentarnych, żeby porozmawiać na temat problemów ochrony zdrowia. Jak mówił wcześniej, nie chciał, aby „symbolem naprawy służby zdrowia w Polsce była sala sądowa i spory PiS z PO".

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum