Warszawa: wiadomo, gdzie będą leczeni pedofile

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2010 19:10

Pierwsi skazani za przestępstwa seksualne trafią na leczenie w 2011 roku.

Ministerstwo Zdrowia w komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej informuje, że w sprawie zakładów dla sprawców przestępstw skierowanych przeciwko wolności seksualnej opracowało i skierowało do uzgodnień międzyresortowych, projekty rozporządzeń w sprawie wykazu zakładów zamkniętych przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających orzeczonych wobec skazanych za przestępstwa skierowane przeciwko wolności seksualnej, a także ich pojemności i warunków zabezpieczenia oraz w sprawie wykazu zakładów ambulatoryjnych przeznaczonych dla tych osób.

Resort podaje, że w postępowaniu konkursowym zostały wyłonione takie zakłady. Są to: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłodzku, Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim, Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Choroszczy.

Wyłoniono też ambulatoria, które zajmą sie leczeniem osób skazanych za przestępstwa seksualne. Sa to ambulatoria przy Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim, Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy, Szpitalu Specjalistycznym im. J. Babińskiego w Krakowie, Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w warcie, Szpitalu klinicznym im. Prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie oraz Wojewódzkim szpitalu Psychiatrycznym im. Oskara Bielawskiego w Kościanie. 

Ministerstwo w  komunikacie informuje ponadto, że postanowienie o zastosowaniu środka zabezpieczającego (o potrzebie/zasadności zastosowania środka i jego rodzaju) może zostać wydane jedynie w stosunku do sprawcy, wobec którego w skazującym wyroku sąd tak orzeknie.

Zatem pierwszych skazanych opuszczających zakłady karne i kierowanych do zakładów zamkniętych lub na leczenie ambulatoryjne można się spodziewać najwcześniej z początkiem roku 2011.

Więcej: Ministerstwo Zdrowia

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum