Warszawa: spotkanie lidera PO i prezydenta stolicy z dyrektorami szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2019 12:57

W Warszawie przed południem rozpoczęło się spotkanie lidera PO Grzegorza Schetyny i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z dyrektorami stołecznych szpitali. Tematem rozmów są propozycje Koalicji Europejskiej dotyczące służby zdrowia.

Warszawa: spotkanie lidera PO i prezydenta stolicy z dyrektorami szpitali
Lider PO Grzegorza Schetyna. Fot. PTWP

W środowym (8 maja) spotkaniu, które odbywa się w Szpitalu Grochowskim przy ul. Grenadierów, bierze też udział wicemarszałek woj. mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Gości narady powitał prezes spółki Szpital Grochowski Witold Bromboszcz. Jak mówił na początku spotkania, jego celem jest "omówienie zagospodarowania" 100 miliardów złotych środków z UE, których pozyskanie Schetyna obiecał tydzień temu na konwencji w Białymstoku.

Lider stołecznych struktur PO Marcin Kierwiński (zarazem szef sztabu wyborczego Koalicji Europejskiej) powiedział z kolei PAP, że Schetyna chce z dyrektorami stołecznych szpitali omówić swe propozycje wyborcze dotyczące naprawy służby zdrowia.

- To jest kolejne już spotkanie z ekspertami, gdzie chcemy rozmawiać o problemach służby zdrowia, o zaproponowanym przez nas pakiecie +Europejskiej Służby Zdrowia+. Chcemy ten nasz pakiet całościowo skonsultować - podkreślił poseł PO.

Podczas sobotniej konwencji Koalicji Europejskiej w Białymstoku Schetyna obiecał wynegocjowanie o 100 miliardów złotych środków unijnych więcej, niż Polce zaproponowano dotychczas. Pieniądze te miałyby by zostać przeznaczone m.in. na poprawę sytuacji w służbie zdrowia.

KE postuluje m.in. skrócenie kolejek do specjalistów (tak, by pacjent nie czekał na wizytę dłużej niż 21 dni), skrócenie czasu oczekiwania na pomoc na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych (nie dłużej niż godzinę). Chce też, by w ciągu najbliższych 7 lat Polska dogoniła najbardziej rozwinięte państwa Europy Zachodniej, jeśli chodzi o wyleczalność nowotworów.

PAP - Marta Rawicz

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum