Warszawa: sobotnia manifestacja ruszy o dwunastej

Autor: ozzl.org.pl/Rynek Zdrowia • • 23 września 2016 18:30

Marsz rozpocznie się o godzinie 12.00 na Placu Zamkowym w Warszawie i ulicami stolicy przejdzie do Placu Konstytucji. Zakończenie przewidziane na godz. 15.00 - informuje w imieniu Porozumienia Zawodów Medycznych (PZM) Katarzyna Pikulska, przewodnicząca sobotniej manifestacji.

Warszawa: sobotnia manifestacja ruszy o dwunastej
Warszawa: sobotnia manifestacja ruszy w o dwunastej (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Manifestacja jest kolejnym wyrazem sprzeciwu przeciwko ignorowaniu przez rząd spraw związanych z ochroną zdrowia - stwierdza Katarzyna Pikulska.

Organizatorka manifestacji przypomina w komunikacie z 23 września postulaty protestujących. Są to:

• Zwiększenie przeznaczanych przez państwo środków na opiekę zdrowotną z obecnych 4,38% PKB (jeden z najniższych odsetków w Europie) do zapowiadanych przez obecnie rządzących co najmniej - 6,8 % (a co za tym idzie więcej dostępnych procedur medycznych i godziwe wynagradzanie zawodów medycznych)
• Zmniejszenie biurokracji, która sprawia, że więcej czasu musimy spędzać przy wypełnianiu dokumentacji niż przy pacjencie
• Przestrzeganie prawa pracy w szpitalach i poradniach (przestrzeganie godzin pracy, odpowiednia ilość personelu medycznego)
• Uchwalenie obywatelskiego projektu ustawy o warunkach zatrudnienia w ochronie zdrowia (jednoznaczne uregulowanie warunków pracy i wynagrodzeń w ochronie zdrowia)

Czytaj: www.ozzl.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum