Warszawa: rezydenci będą manifestować przed kancelarią premiera

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2016 08:22

18 czerwca br. obędzie się w Warszawie manifestacja z udziałem tysięcy młodych lekarzy. Zaplanowano symboliczny przemarsz spod Ministerstwa Zdrowia pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów - zapowiada Porozumienia Rezydentów OZZL.

FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

- Niech to będzie znak ostrzegawczy, że nie zrezygnujemy z naszych słusznych postulatów, że się nie poddamy. Walczymy o lepszą przyszłość polskiej medycyny, o lekarzy pracujących w pocie czoła, a przede wszystkim o naszych pacjentów, którzy zasługują na najwyższe standardy - informuje na stronie OZZL Jarosław Biliński, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów.

Dodaje: - Zapraszamy media, polityków i przechodniów. Pokażmy, że warto rozmawiać. Wierzymy, że ten alarm otrzeźwi umysły decydentów.

„Zarabiamy 12-15 zł na godzinę, musimy wydawać z własnej kieszeni na konieczne kursy, szkolenia, podręcznik. Łamane są wobec nas prawa pracownicze (niektórzy rezydenci za dyżur otrzymują wynagrodzenie w kwocie 1 zł !)” - czytamy w komunikacie Porozumienia Rezydentów.

„Nasze dotychczasowe działania, prowadzone merytorycznie, kulturalnie,  zgodnie z dobrym obyczajem i smakiem nie przyniosły rezultatów” - młodzi lekarze tłumaczą decyzję o zorganizowaniu manifestacji.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum