Warszawa: pikieta Solidarności przed siedzibą resortu zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2013 13:37

Nie chcemy ponosić odpowiedzialności za wasze błędy - pod takim hasłem odbywa się poniedziałkowa (8 kwietnia) pikieta przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia zorganizowana przez sekretariat ochrony zdrowia NSZZ "Solidarność". To wyraz sprzeciwu m.in. wobec "degradacji polskiej służby zdrowia".

Warszawa: pikieta Solidarności przed siedzibą resortu zdrowia

Pikieta rozpoczęła się po godz. 12.00 odśpiewaniem hymnu narodowego. Bierze w niej udział kilkaset osób. Wśród uczestników widać liczne flagi z logiem Solidarności, można przeczytać hasła: "Uczciwa praca, hańbiąca płaca" oraz "Wołamy dość głodowym pensjom pracowników inspekcji sanitarnej". Manifestujący przynieśli syreny i gwizdki; zajmują jeden pas ruchu przed gmachem resortu zdrowia. Ruchem kieruje policja.

Jak poinformowała przewodnicząca sekretariatu ochrony zdrowia NSZZ "Solidarność"  Maria Ochman, pikieta ma związek ze Światowym Dniem Zdrowia (obchodzonym 7 kwietnia), który stał się tradycyjnie czasem wyrażania oczekiwań wobec polityków odpowiadających za kreowanie polityki zdrowotnej. - W tym roku na znak protestu przeciwko przerzucaniu odpowiedzialności za błędy systemowe na pracowników i pacjentów, domagać się będziemy realizacji postulatów, które przekażemy ministrowi zdrowia - zapowiedziała Ochman. 


"Mówimy NIE prywatyzacji, mówimy NIE przerzucaniu winy i kosztów na pacjentów i pracowników, mówimy NIE degradacji polskiej służby zdrowia, mówimy DOŚĆ tragedii pacjentów i bezsilności pracowników służby zdrowia w odhumanizowanym systemie" - to hasła jakie przyświecają organizatorom

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum