Warszawa: nowy prezydent o realizacji obietnic wyborczych dot. ochrony zdrowia

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 27 listopada 2018 10:25

Rafał Trzaskowski, obejmując fotel prezydenta stolicy, zapowiada realizację postulatów z kampanii wyborczej, wśród nich dodatkowe dyżury lekarskie.

Już w 2019 r. uruchomione zostaną w Warszawie dodatkowe, weekendowe i świąteczne dyżury lekarskie - zapowiada Rafał Trzaskowski. Fot. PTWP

Jak zapowiada nowy prezydent już w 2019 r. uruchomione zostaną w Warszawie dodatkowe, weekendowe i świąteczne dyżury lekarskie. W pierwszym kroku ratusz sfinansuje dyżury lekarzy internistów i pediatrów.

Trzaskowi deklaruje, że miasto utrzyma program in vitro.

- Chcę, aby w 2019 r. mógł trafić do jeszcze większej niż obecnie liczby par. Od przyszłego roku chcę wprowadzić miejski program szczepień przeciwko HPV dla dzieci (dziewczynek i chłopców w wieku 11-12 lat), oraz przeciwko grypie dla kobiet w ciąży i dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym - mówi Rafał Trzaskowski.

W 2019 r. miasto rozpocznie też budowę 200 nowych miejsc dla osób niesamodzielnych w ZOL.

- W przyszłym roku uruchomię program budowy wind w starych budynkach mieszkalnych wielokondygnacyjnych, należących do miasta. W miejskich placówkach zdrowotnych uruchomimy nowy program profilaktyczny: bilans 70- i 80-latka. Natomiast dla dzieci z niepełnosprawnościami chcę rozpocząć budowę Domu Pomocy Społecznej na Targówku wraz z dziennym ośrodkiem wsparcia dla rodziców z dziećmi z niepełnosprawnościami - deklaruje prezydent.

Więcej: www.um.warszawa.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum