Warszawa: jest zgoda ministra zdrowia na utworzenie tymczasowego szpitala w hali Expo XXI

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 października 2020 15:05

Minister zdrowia wydał zgodę na utworzenie szpitala tymczasowego w hali Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie - poinformowała w środę (21 października) PAP rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz. Dodała, że w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim trwają prace nad uruchomieniem .

Warszawa: jest zgoda ministra zdrowia na utworzenie tymczasowego szpitala w hali Expo XXI
Centrum Expo XXI w Warszawie; FOT. expoxxi.pl

- W urzędzie działa zespół, który zapewnia sprawną realizację tego przedsięwzięcia - powiedziała PAP Filipowicz.

Szpital tymczasowy w hali Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego, to drugi już szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19, który powstanie w stolicy. Docelowo ma on pomieścić kilkaset łóżek.

Zlecenie przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim zlecił premier Mateusz Morawiecki w minioną sobotę. Pierwszy z takich szpitali ma powstać w Warszawie - w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego. Jego budowa już się rozpoczęła.

W pierwszym etapie szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym ma dysponować 500 łóżkami, z czego 50 będzie przeznaczonych do intensywnej terapii. Docelowo ma być tam 1 tys. łóżek. Szpital na Stadionie Narodowym będzie filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA przy ulicy Wołoskiej. Mazowsze to jedno z województw, w którym notowane są najwyższe liczby dobowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem.

Kolejne szpitale - według zapowiedzi rządu - mają powstać w województwach: małopolskim i wielkopolskim. W większości województw trwają analizy lokalizacji szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19.

Daria Kania (PAP)

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum