Warszawa. Szpital MSWiA otrzymał czek od ABM. Zostanie utworzone Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

Autor: oprac. JKB • Źródło: CSK MSWiA, Rynek Zdrowia16 lipca 2021 11:52

15 lipca CSK MSWiA otrzymał czek przeznaczony na realizację specjalnego projektu, czyli utworzenia Centrum Badań Klinicznych. Na uroczystości pojawili się m.in. prezes ABM.

Uroczyste przekazanie czeku. Fot. Mat. CSK MSWiA
  • Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie 15 lipca otrzymał czek na kwotę ponad 9 mln złotych
  • Kwota ma posłużyć do otworzenia Centrum Wspomagania Badań Klinicznych
  • W uroczystości udział wzięli: prezes Agencji Badań Medycznych Radosław Sierpiński i minister Anna Goławska

Uroczyste wręczenie czeku

Jak możemy się dowiedzieć z oficjalnego wpisu  Centralnego Szpitalu Klinicznego MSWiA w Warszawie, w czwartek (15 lipca) miało miejsce oficjalne, choć symboliczne przekazanie czeku od Agencji Badań Medycznych. Placówka otrzymała czek opiewający na kwotę 9 480 987 złotych. Pieniądze zostały przekazane na zrealizowanie projektu utworzenia Centrum Wsparcia Badań Klinicznych.

W uroczystości wziął udział dyrektor CSK MSWiA Waldemar Wierzba, wicedyrektor Zbigniew Król i prof. Agnieszka Pawlak. Z kolei czek został przekazany przez minister Annę Goławską i prezesa ABM Radosława Sierpińskiego.

Ważny cel CSK MSWiA

Na oficjalnej stronie ABM możemy się dowiedzieć, że tworzenie Centrów Wsparcia Badań Klinicznych  (CWBK) jest istotnym krokiem w rozwoju badań. ABM podjęła szereg kroków, które mają wesprzeć likwidowanie barier w obszarze badań, aby w pełni wykorzystać istniejący potencjał.

Jednym z tych istotnych celów jest projekt stworzenia CWBK, które mogą funkcjonować w modelu usług wspólnych zapewniających kompleksowe oraz systemowe wsparcie realizacji badań komercyjnych, jak i niekomercyjnych.

Czytaj: Wrocław. Powstanie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych. Szpital otrzymał ponad 8,5 miliona zł

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum