Warszawa: SLD chce odwołania prof. Chazana ze stanowiska

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2014 13:28

Ilu lekarzy zatrudnionych w miejskiej służbie zdrowia poddało się prawu Bożemu, podpisując "Deklarację wiary"? Publicznej informacji na ten temat od rządzącej stolicą ekipy PO domaga się klub radnych SLD.

Lewica dołącza też wniosek o kontrolę szpitala ginekologiczno-położniczego im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego na Mokotowie. Chce odwołania ze stanowiska jego dyrektora prof. Bogdana Chazana, który jest jednym z 3 tys. sygnatariuszy deklaracji zawiezionej jako wotum na Jasną Górę.

Składając podpis, lekarze katolicy wyznają publicznie, że prawo Boże stoi ponad ludzkim. Za gwałt na dekalogu uznają aborcję, antykoncepcję, eutanazję, a metodę zapłodnienia in vitro traktują jako "odrzucenie samego Stwórcy". Dla sygnatariuszy deklaracji rodzicielstwo to plan Boży, który mogą wypełniać jedynie ludzie związani sakramentem małżeństwa.

W piśmie SLD do Hanny Gronkiewicz-Waltz czytamy m.in., że poglądy, którymi podzielili się z opinią publiczną lekarze katolicy, są "rodem ze średniowiecza, stoją w sprzeczności z polskim prawem i przysięgą Hipokratesa".

W ocenie działaczy podpis prof. Chazana pod jasnogórskim wotum dyskwalifikuje go jako funkcjonariusza publicznego. Stąd wniosek o dymisję i kontrolę w szpitalu Świętej Rodziny "pod kątem spraw opisanych w Deklaracji wiary ".

Dla wiceprezydenta miasta Jacka Wojciechowicza podpis dyrektora Chazana pod częstochowską deklaracją to "akt prywatny". I tak ratusz zamierza traktować ten temat.

Więcej: www.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum