Warszawa: Lech Kaczyński ma propozycje dla służby zdrowia

Autor: PAP, RMF/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2010 10:50

Prezydencki minister Paweł Wypych zapowiedział, że takie propozycje pojawią się w ciągu kilku tygodni .

Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział rozwiązanie problemów służby zdrowia w maju zeszłego roku na Jasnej Górze, m.in. poprzez zaproponowanie alternatywnej do zawetowanej reformy autorstwa rządu. Zapewnił przy tym, że pod okiem jego doradcy ds. zdrowia dr. Tomasza Zdrojewskiego powstaje nowy projekt reformy, częściowo oparty o dorobek prof. Zbigniewa Religi. Jak mówił wówczas, będzie to alternatywna propozycja prezydenta, której dalsze losy będą zależały od Sejmu.

Pytany o wypowiedź prezydenta w „Przesłuchaniu” RMF FM Wypych, powiedział:

– Prawdą jest to, co powiedział pan prezydent i prawdą jest też to, że chyba jedynym wartym rozważenia pomysłem, który w ostatnich latach pojawił się, jeżeli chodzi o służbę zdrowia w naszym kraju, to był pomysł ś.p. profesora Religi. I myślę, że tutaj na pewno pan prezydent będzie chciał swoją ocenę i swoje propozycje dla służby zdrowia przedstawić. Pan prezydent, zgodnie z tym co zapowiadał, z pewnością w najbliższym czasie przedstawi kilka projektów dotyczących poszczególnych elementów" - podkreślił Wypych.

Minister Wypych, że niektóre z prezydenckich pomysłów na funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia „są w kancelarii już skonkretyzowane”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum