Warszawa: Konstanty Radziwiłł i Marek Balicki zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 grudnia 2020 17:39

Byli ministrowie zdrowia, lekarze Konstanty Radziwiłł i Marek Balicki zaszczepili się we wtorek (29 grudnia) w szpitalu na Stadionie Narodowym w Warszawie na COVID-19.

Warszawa: Konstanty Radziwiłł i Marek Balicki zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19
Były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zaszczepili się przeciwko COVID-19; FOT. TVP Info/Screen PTWP

Wydarzenie było relacjonowane przez TVP Info. Radziwiłł przekonywał, że Europejska Agencja Leków, podejmując decyzję o zarejestrowaniu szczepionki na COVID-19, z całą pewnością sprawdziła jej bezpieczeństwo. - Możemy bez obaw poddać się temu szczepieniu - podkreślał.

Tuż po szczepieniu Konstanty Radziwiłł powiedział, że czuje się bardzo dobrze; wyraził też przekonanie, że przyczynił się do ograniczenia pandemii koronawirusa.

Marek Balicki, pytany tuż po przyjęciu szczepionki o pierwsze wrażenie zaznaczył, że co roku szczepi się na grypę. Podkreślał też, że przez ok. 15 - 30 minut po każdym szczepieniu należy poddać się obserwacji, bo mogą wystąpić reakcje uczuleniowe.

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski zaznaczył, że przed przyjęciem szczepionki wypełniana jest ankieta dotycząca naszego stanu zdrowia. - Pacjent musi być w dobrym stanie zdrowia. Jest bardzo mało przeciwwskazań do szczepienia, ale to wszystko musimy ustalić na podstawie tej ankiety i wcześniejszego badania - zaznaczył Sutkowski.

Monika Zdziera (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum