Waldemar Kraska o strategii bezpieczeństwa w walce z drugą falą koronawirusa

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2020 14:48

RMF FM relacjonuje główne założenia narodowej strategii bezpieczeństwa, która ma pomóc w walce z drugą falą koronawirusa w Polsce. Plan przygotowało Ministerstwo Zdrowia.

Waldemar Kraska o strategii bezpieczeństwa w walce z drugą falą koronawirusa
FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Główne założenie jest takie, że to lekarze rodzinni w ramach teleporady będą wysyłać pacjentów na test w kierunku COVID-19. - Wcześniej będzie wywiad, który będzie punktowany, po uzyskaniu pewnych punktów pacjent będzie z automatu kierowany na test. Do tej pory tego nie było, rola lekarza rodzinnego jest nie do przecenienia - mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Innym elementem narodowej strategii bezpieczeństwa jest to, że w każdym szpitalu powiatowym zostanie stworzony oddział dla zakażonych koronawirusem. Jak tłumaczy w rozmowie z RMF FM wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, chodzi o szybsze zaopiekowanie się pacjentem z COVID-19, już na etapie pobytu w najbliższym szpitalu powiatowym. - Chcemy tak zrobić, bo nie wiemy, jakie będzie nasilenie drugiej fali, bardzo ważną rolę będzie pełnić tu lekarz rodzinny - dodaje.

Przełożenie na akty prawne narodowej strategii bezpieczeństwa odbędzie się w ciągu tygodnia, dwóch - zapewnił w środę (19 sierpnia) ustępujący minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Czytaj: rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum