Waldemar Kraska nowym wiceministrem zdrowia, w randze sekretarza

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2019 13:50

Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, powołał w czwartek (1 sierpnia) senatora Waldemara Kraskę na stanowisko sekretarza stanu w resorcie - podało Ministerstwo Zdrowia.

Waldemar Kraska nowym wiceministrem zdrowia, w randze sekretarza
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wiceminister Waldemar Kraska będzie odpowiedzialny za ratownictwo medyczne i współpracę międzynarodową. Jest pełnomocnikiem rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Kraska pochodzi z Sokołowa Podlaskiego. W 1989 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku. W 1993 r. uzyskał I stopień, a w 2000 r. - II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z medycyny ratunkowej.

MZ podaje, że nowy wiceminister w 1989 r. rozpoczął w pracę zawodową w szpitalu w Sokołowie Podlaskim. W latach 1997-2001 był kierownikiem Oddziału Pomocy Doraźnej w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim. Od 2004 r. pełni tam funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej. Od 2001 r. jest koordynatorem medycznym w RM-Meditrans Stacja Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim. W 2005 r. został zastępcą dyrektora ds. lecznictwa tej jednostki. Jest czynnym zawodowo lekarzem.

Kraska to senator VI, VII, VIII i IX kadencji. W obecnej kadencji jest przewodniczącym Senackiej Komisji Zdrowia, pracuje także w Komisji Obrony Narodowej.

W Ministerstwie Zdrowia wiceministrowi podlegać będzie Departament Ratownictwa Medycznego i Obronności oraz Departament Współpracy Międzynarodowej.

W resorcie oprócz Kraski jest czworo wiceministrów: Józefa Szczurek-Żelazko, Janusz Cieszyński, Sławomir Gadomski i Maciej Miłkowski. W tym tygodniu z MZ rozstał się Zbigniew Król.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum