Wałbrzych: miasto zatrudni dentystów w szkołach

www.infodent24.pl Autor: PTWP - Infodent24.pl • Źródło: Infodent24.pl/Rynek Zdrowia   • 12 stycznia 2016 18:53

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, ocenia, że w skali roku na zapewnienie dostępu uczniom do dentysty miasto i NFZ wyda 500 tys. zł. Pieniądze  zostaną głównie na uposażenia higienistki stomatologicznej i lekarza dentysty.

Miasto chce zapewnić dzieciom opiekę dentysty w szkołach. Fot. archiwum

Ile kosztuje uruchomienie szkolnego gabinetu dentystycznego? Prezydent Wałbrzycha Roman Szełmej twierdzi, że przygotowanie, prace modernizacyjne i wyposażenie w niezbędny sprzęt mogą zamknąć się kwotą poniżej 50 tys. zł.

Miasto chce zapewnić dzieciom opiekę dentysty w szkołach. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, ocenia, że w skali roku to wydatek 500 tys. zł.

Koszt ten nie przeraża prezydenta Wałbrzycha nawet wobec założeń programu, który przewiduje, iż w początkowym okresie funkcjonować będzie pięć gabinetów dentystycznych, a docelowo kilkanaście.

Pięć gabinetów, przez trzy lata działalności kosztować ma miasto ok. 1,5 mln zł. Trzyletnie nakłady wzrastają do 7,5 mln zł, gdy program realizować będzie 12 - 13 gabinetów szkolnych. Do tego trzeba dodać pieniądze na przygotowanie szkolnych gabinetów stomatologicznych do działania - ok. 600 tys. zł (wszystkie mają być jednakowo wyposażone).

Władze Wałbrzycha liczą, że opiekę stomatologiczną w szkołach wspierać będzie NFZ, poprzez podpisywanie umów z dentystami, którzy świadczyliby usługi stomatologiczne w gabinetach szkolnych.

Więcej: Portal Infodent24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum