WHC: pierwsze zgłoszenia na czarnej liście niedostępnych świadczeń

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2010 14:04

W rejestrze utrudnień dostępu do świadczeń zdrowotnych, prowadzonym przez Fundację Watch Health Care, znajduje się już ponad 20 zgłoszeń.

Rejestr przypadków chorobowych, zamieszczony na stronie www.korektorzdrowia.pl, podzielony jest na świadczenia dostępne w ramach koszyka i poza nim. Pod każdym opisem choroby lub wskazania widnieją m.in.: nazwa świadczenia, opis ograniczenia dostępu oraz liczba zweryfikowanych świadczeniodawców.

W rankingu znalazły się już m.in. rak płuc, podejrzenie nadczynności tarczycy, jaskra, zwyrodnienie stawu kolanowego, ale także np. uzależnienie od heroiny. To ostatnie z adontacją „brak możliwości leczenia w województwie podkarpackim”.

Pod każdym zgłoszeniem widnieją dwie rubryki „Zgłoś rozwiązanie tego problemu” oraz „Zgłoś nowego świadczeniodawcę, którego ten problem dotyczy”. Obecnie rubryki są jeszcze puste, ale twórcy rankingu liczą, że z czasem będzie on nie tylko odnotowywał brak dostępu do świadczeń, ale stanie się również platformą wymiany informacji.

– Pacjenci dowiedzą się, które lecznice mają podobne problemy, a w których placówkach czas oczekiwania na leczenie jest krótszy – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Jakub Braziewicz, specjalista public relations projektu.

Obecnie w rankingu znajduje się ponad 20 zgłoszeń. W kolejce czekają następne. Każdy sygnał jest starannie weryfikowany przez pracowników Fundacji, stąd, jak wyjaśnia Braziewicz, od wysyłania zgłoszenia do zamieszczenia go na stronie musi upłynąć trochę czasu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum