W szpitalach ruszyły zabiegi planowe: testy, pobyt w szpitalu, wypis i kwarantanna

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2020 10:26

Szpitale rozpoczęły realizację operacji planowych. W Tarnobrzegu pierwszy zabieg już został wykonany - wszczepiono endoprotezę stawu biodrowego. Inne lecznice wyznaczają terminy.

Na zdjęciu zabieg usunięcia zaćmy Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

21 marca ze względu na pandemię NFZ zalecił najpierw stopniowe ograniczanie, a od 30 marca br. wstrzymanie przyjęć pacjentów na zabiegi operacyjne wykonywane planowo. W poniedziałek (4 maja) rozpoczęło się odmrażanie służby zdrowia. Gabinety i oddziały rehabilitacyjne mogą już przyjmować pacjentów, a minister zdrowia Łukasz Szumowski zasugerował, że szpitale mogą znów wykonywać planowe operacje - informuje Gazeta Wyborcza.

W szpitalach wprowadza się nowe standardy przygotowania pacjentów do zabiegów – pobierane są wymazy do badań testowych w kierunku koronawirusa, przeprowadzane są wywiady epidemiologiczne. Dodatkowo sale szpitalne nie będą mogły być zagęszczone.

W Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu, jak informuje Wiktor Stasiak, dyrektor placówki, wszyscy pacjenci będą przebywali w szpitalach tak krótko, jak to będzie możliwe. Po wyjściu do domu będą musieli odbyć 14-dniową kwarantannę.

Więcej: rzeszow.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum