W środę w Sejmie "sądny" dzień ministra Arłukowicza

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2012 19:07

W środę na trzydniowym posiedzeniu zbiera się Sejm, który zajmie się wnioskiem PiS o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Posłowie wysłuchają też informacji premiera o sytuacji w służbie zdrowia związanej z nowymi zasadami refundowania leków.

Wniosek o odwołanie Bartosza Arłukowicza złożył klub PiS w związku z chaosem, jaki zapanował po wejściu w życie nowej ustawy refundacyjnej 1 stycznia. Do odwołania ministra potrzeba co najmniej 231 głosów. PO i PSL mają 235 posłów.

Ostatecznie rząd przygotował projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej, którą w czwartek przyjął bez poprawek Senat. Znosi ona kary dla lekarzy, którzy niewłaściwie wypisują recepty, oraz wprowadza abolicję dla aptekarzy realizujących recepty z błędami przed dniem wejścia w życie nowelizacji.

Nowelizacja spełnia tylko część postulatów aptekarzy i lekarzy. Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział podpisanie noweli w poniedziałek.

Posłowie wysłuchają na najbliższym posiedzeniu także informacji premiera o sytuacji w służbie zdrowia po wejściu w życie ustawy refundacyjnej i nowej listy leków refundowanych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum