W środę premier przedstawi kolejne obostrzenia, decyzje będą ograniczały nasze funkcjonowanie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2020 09:04

W środę (4 listopada) premier Mateusz Morawiecki będzie przedstawiał kolejne obostrzenia, kolejne decyzje, które będą ograniczały nasze funkcjonowanie, ograniczały też ilość kontaktów społecznych - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

W środę premier przedstawi kolejne obostrzenia, decyzje będą ograniczały nasze funkcjonowanie
Kolejne decyzje będą ograniczały nasze funkcjonowanie, ograniczały też ilość kontaktów społecznych. Fot. Archiwum

Szef KPRM w środowej audycji Rozgłośni Katolickich "Poranek Siódma 9" był pytany o termin ogłoszenia przez premiera kolejnych ograniczeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

- Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki będzie przedstawiał kolejne obostrzenia, kolejne decyzje, które będą ograniczały nasze funkcjonowanie, ograniczały też ilość kontaktów społecznych. Bo dopóki nie ma skutecznej szczepionki, to najlepszym lekiem na epidemię jest sposób znany od starożytności, czyli izolacja, ograniczenie kontaktów międzyludzkich - oświadczył Dworczyk.

Minister zaznaczył, że rząd robi wszystko, aby nie doszło do całkowitego lockdownu w Polsce.

- Rząd z jednej strony ma oczywiście podstawowy obowiązek jakim jest zadbanie o zdrowie i życie Polaków, z drugiej strony musimy myśleć o konsekwencjach gospodarczych tak daleko idących decyzji. Natomiast sytuacja rzeczywiście jest poważna - podkreślił szef KPRM.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum