W resorcie zdrowia powstanie wydział polityki senioralnej

RynekSeniora.pl Autor: PTWP - RynekSeniora.pl • Źródło: DK/Rynek Seniora   • 21 czerwca 2015 10:02

Postanowiliśmy utworzyć w Ministerstwie Zdrowia wydział polityki senioralnej, który będzie się zajmował realizacją i wdrażaniem zadań związanych ze zdrowiem osób starszych - powiedział podczas I Forum Rynku Seniora (Warszawa, 18 czerwca br.) Dariusz Poznański, zastępca dyrektora departamentu zdrowia publicznego w MZ.

W resorcie zdrowia powstanie wydział polityki senioralnej
Dariusz Poznański, zastępca dyrektora departamentu zdrowia publicznego w MZ

- Czujemy potrzebę wyodrębnienia struktury, która będzie się zajmowała współpracą zarówno bezpośrednio z resortem pracy, jak i też sejmową komisją polityki senioralnej. Do tej pory działaniami regulacyjnymi i programowymi dotyczącymi osób starszych zajmuje się kilka departamentów Ministerstwa Zdrowia - podkreślił Poznański.

Poinformował też, że resort zdrowia chce wzmocnić wsparcie eksperckie na wzór funkcjonującej przy ministerstwie pracy Rady ds. Polityki Senioralnej. - Tym razem chodzi o mniejszy zespół, skoncentrowany przede wszystkim na kwestiach opieki zdrowotnej i opieki geriatrycznej, ale też gerontologii, zdrowego starzenia się - dodał przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia.

Taki nieformalny zespół już rozpoczął pracę. - Zastanawiamy się, w jaki sposób połączyć te siły z zespołem ds. gerontologii, który funkcjonuje przy resorcie zdrowia od niemal 10 lat - dodał.

- Mielibyśmy bezpośrednie zaplecze eksperckie - w najbliższym czasie będzie ono potrzebne przy tworzeniu dokumentu, który ma być dla nas taką mapą drogową, dokumentem wykonawczym założeń długofalowej polityki senioralnej na lata 2014-2020 - powiedział Dariusz Poznański.

Jak zaznaczył, jest to potrzebne, ponieważ te założenia są dość ogólne. Nie precyzują katalogu szczegółowych zadań, które powinny być zrealizowane przez Ministerstwo Zdrowia i nie wskazują też źródeł finansowania.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum