W poniedziałek Sejm wysłucha informacji premiera nt. sytuacji związanej z pandemią

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2020 19:26

W poniedziałek o godz. 10 Sejm wznowi przerwane w piątek obrady. Posłowie wysłuchają informacji premiera nt. sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce; mają też zdecydować o wprowadzeniu projektu ustawy ws. głosowania korespondencyjnego do porządku obrad.

Sejm wznowi obrady w poniedziałek Fot. Archiwum

Z harmonogramu obrad Sejmu wynika, że w poniedziałek posłowie wysłuchają informacji premiera Mateusza Morawieckiego nt. sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Przewidziane są też 5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i kół.

Na godz. 12.00 planowane są głosowania, w tym nad rozstrzygnięciem punktu spornego, który dotyczy projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego wraz z autopoprawką do tego projektu.

We wtorek posłowie PiS złożyli projekt ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r. Zgodnie z projektem, w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego będzie przysługiwać wszystkim wyborcom.

Następnie, posłowie PiS złożyli do projektu autopoprawkę, która zakłada, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. głosowanie korespondencyjne będzie jedynym sposobem oddania głosu. To samo rozwiązanie będzie miało zastosowanie w drugiej turze wyborów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum