W placówkach ochrony zdrowia odbędą się przedstrajkowe referenda

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2013 17:06

W regionie śląsko-dąbrowskim trwają działania przygotowujące strajk generalny. W różnych branżach, w tym ochronie zdrowia, przeprowadzone będą referenda, które poprzedzą planowany strajk.

W placówkach ochrony zdrowia odbędą się przedstrajkowe referenda
Jak informuje Bogusław Ziętek z Wolnego Związku Zawodowego Sierpień 80, od 28 stycznia referenda odbywać się będą również w ochronie zdrowia w regionie śląsko-dąbrowskim. Prowadzone będą przez działające tam związki zawodowe, zrzeszające różne zawody.

Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 zwrócił się do Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy o wsparcie i czynne włączenie się w działania Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego w ochronie zdrowia.

Ziętek w piśmie do OZZL wskazuje, że konieczne są zmiany. Chcąc do nich doprowadzić związkowcy z WZZ Sierpień 80 wzywają rząd do rozmów z reprezentacją społeczną.

''Referenda  i zapowiedziany strajk solidarnościowy - strajk powszechny w całym regionie - nie jest celem samym w sobie. Celem są rozmowy, realizacja postulatów i zmiana polityki społeczno-gospodarczej na taką, która służyć będzie ludziom'' - pisze.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum