W piątek zbierze się komisja zdrowia w sprawie sytuacji w NFZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2013 15:14

W piątek (20 grudnia) zbierze się sejmowa komisja zdrowia. Na nadzwyczajnym posiedzeniu posłowie mają rozmawiać m.in. o sytuacji w NFZ w związku z wnioskiem ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza o odwołanie szefowej Funduszu Agnieszki Pachciarz.

- Jako przewodniczący komisji zdrowia, na podstawie regulaminu Sejmu, zwołuję posiedzenie komisji na piątek, na godzinę 12:00. Minister zdrowia musi wyjaśnić posłom przyczyny chaosu i bałaganu panującego w służbie zdrowia - powiedział w środę (18 grudnia) PAP szef komisji Tomasz Latos (PiS).

- To jest tak ważna i pilna sprawa, że nie powinniśmy czekać. Arłukowicz powinien stawić się w piątek w Sejmie - mówił.

O zwołanie, jeszcze przed świętami, nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji zdrowia ws. sytuacji w służbie zdrowia wystąpił w środę SLD.

Inicjatywa Sojuszu ma związek ze złożonym we wtorek przez Arłukowicza u premiera Donalda Tuska wnioskiem o odwołanie szefowej NFZ Agnieszki Pachciarz.

Z kolei w ubiegłym tygodniu klub PiS złożył w Sejmie wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Arłukowicza. Poparcia dla tego wniosku nie wykluczają politycy SLD i Solidarnej Polski; poparcie zapowiedział Twój Ruch; według PO i PSL wniosek PiS jest polityczny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum