W piątek pielęgniarki zdecydują o dalszych protestach. Ptok: "Przegrana bitwa to nie przegrana wojna"

Autor: Justyna Przybytek-Pawlik • Źródło: Rynek Zdrowia18 czerwca 2021 05:58

W piątek, 18 czerwca, nadzwyczajne posiedzenie zarządu OZZPiP. Będzie decyzja o dalszych protestach „w walce o godne warunki pracy i płac”. - Przegrana bitwa to nie przegrana wojna – mówi Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

W piątek pielęgniarki zdecydują o dalszych protestach. Ptok: "Przegrana bitwa to nie przegrana wojna"
Protest pielęgniarek i położnych przed Sejmem/Fot. PAP/Marcin Obara
 • Pielęgniarki zwierają szyki „w walce o godne warunki pracy i płac”. Będą walczyć o ustawę o minimalnych wynagrodzeniach
 • W piątek, 18 czerwca, odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie zarządu OZZPiP. Zapadnie decyzja o dalszych protestach i działaniach strajkowych
 • - Po spotkaniu piątkowym zachęcam do zwierania szyków i bliskich kontaktów ze swoimi regionami. W zgromadzeniu było widać siłę i tę siłę wykorzystamy – apeluje Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP

W piątek decyzja o kolejnych protestach pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki i położne nie składają broni. Po wtorkowym proteście przed Sejmem i niekorzystnym dla nich głosowaniu posłów, znów zwierają szyki i zapowiadają kolejne akcje protestacyjne

- W piątek, 18 czerwca, zbierze się na nadzwyczajnym posiedzeniu Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, który zatwierdzi dalsze działania protestacyjne i strajkowe w walce o godne warunki pracy i płac – poinformował Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych na Facebooku.

Te informacje potwierdziła w nagraniu opublikowanym w środę, 16 czerwca, na Facebooku Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Czytaj więcej: Ile zarabiają pielęgniarki? Będziecie w szoku RAPORT

Krystyna Ptok: przegrana bitwa to nie przegrana wojna

Ptok dziękowała kolegom i koleżankom za udział we wtorkowym proteście przed Sejmem i apelowała o gotowość do dalszych działań.

- Musimy być jako środowisko silni jednością. Przegrana bitwa to nie przegrana wojna – powiedziała.

Poinformowała także o piątkowym nadzwyczajnym posiedzeniu zarządu krajowego OZZPiP, który zatwierdzi dalsze działania pielęgniarek i położnych.

- Po spotkaniu piątkowym zachęcam do zwierania szyków i bliskich kontaktów ze swoimi regionami. W zgromadzeniu było widać siłę i tę siłę wykorzystamy – zapowiedziała przewodnicząca.

Czytaj także: Krystyna Ptok o kolejnych protestach pielęgniarek. "Teraz będą działania radykalne"

Krystyna Ptok: przegrana bitwa to nie przegrana wojna

Komentowała również niekorzystne głosowanie w Sejmie.

– Przyjeżdżałyśmy pod Sejm (we wtorek, 15 czerwca) z nadzieją, po tym jak Senat przegłosował korzystane dla nas poprawki i zmiany w ustawie o najniższych wynagrodzeniach. Okazało się, że poprawki Senatu zostały odrzucone w całości przez 229 posłów PiS wspartych niestety przez trzech posłów z innych ugrupowań, których głosy były przeważające i decydujące w tej sprawie. Tym samym tych 322 posłów nie przeszło testu wiarygodność polityka – oceniła Krystyna Ptok.

 

Przypomnijmy, że we wtorek, 15 czerwca, posłowie odrzucili poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o minimalnych wynagrodzeniach medyków. O przyjęcie poprawek w niezmienionym kształcie apelowały m.in. pielęgniarki i ratownicy medyczny, którzy protestowali tego dnia przed Sejmem.

Czytaj więcej: Ostateczne głosowanie nad nowelizacją ustawy o wynagrodzeniach. Sejm odrzucił poprawki

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze