×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

W dniu walki z otyłością MZ przypomina, jak działa zdrowy człowiek

Autor: MZ/Rynek Zdrowa24 października 2015 17:53

24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością. Jest z czym walczyć, bo na świecie żyje około 1,6 mld ludzi z nadwagą. Osoby otyłe to ponad 522 mln społeczeństwa. Badania potwierdzają, że średnio co drugi dorosły Polak ma nadwagę lub jest otyły.

W dniu walki z otyłością MZ przypomina, jak działa zdrowy człowiek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, aż 64 proc. mężczyzn i 49 proc. kobiet w Polsce ma nieprawidłową masę ciała. Nadmierna waga dotyczy także dzieci i młodzież - ok. 20 proc. populacji w wieku między 10 a 15 rokiem życia.

Z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością resort zdrowia przypomina o działaniach systemowych prowadzone w tym zakresie. Kwestie dotyczące przeciwdziałania występowaniu otyłości zostały określone jako jeden z 12 najważniejszych priorytetów zdrowotnych w Polsce.

''Ponadto poprawa sposobu żywienia, stanu odżywienia oraz aktywności fizycznej społeczeństwa uwzględnione są w Narodowym Programie Zdrowia. Prognozujemy, że realizacja tego zadania w latach 2016-2020 przyczyni się przede wszystkim do zatrzymania wzrostu liczby osób z nadwagą i otyłością, czego konsekwencją będzie spadek obciążenia populacji przewlekłymi chorobami niezakaźnymi oraz ograniczenie zapadalności i przedwczesnej umieralności z powodu tych chorób'' - czytamy na stronie internetowej MZ.

Resort przypomina również o kampanii ''Jak działa ZDROWY człowiek'', która ma motywować i inspirować do podejmowania różnych prozdrowotnych zachowań oraz zmian dotychczasowych przyzwyczajeń.

Więcej: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze