
Rząd rozpoczął billboardową kampanię informacyjną dotyczącą Narodowego Programu Szczepień. Kilkaset billboardów zawiśnie w całej Polsce m.in. w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Wrocławiu, Warszawie oraz na Śląsku - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu w poniedziałek (28 grudnia).
"Trwa kampania informacyjna #SzczepimySię. Kilkaset billboardów zawiśnie m.in. w Krakowie, Łodzi, Poznaniu czy Warszawie. Wszystko po to, by obywatele otrzymali spójną i jasną informację: warto się szczepić" - poinformowało CIR na Twitterze. Do wpisu dołączono fotografię osiedla mieszkaniowego, na którym zawisł już jeden z billboardów #SZCZEPIMYSIĘ.
W przesłanym PAP komunikacie, CIR dodało, że "w ciągu nadchodzących tygodni Polacy na ulicach swoich miejscowości będą mogli zauważyć nie tylko zachętę do udziału w akcji szczepień, ale także zestaw rzetelnych informacji na ten temat". Jak zaznaczono, "wielkoformatowe reklamy" pojawią się również w takich miejscowościach, jak Sosnowiec, Gliwice, Lublin, czy Zabrze.
"Kampania outdoorowa zostanie wsparta komunikacją cyfrową - ekranami LED, na których zagoszczą animacje informacyjne. Wszystko po to, by obywatele otrzymali spójną i jasną informację: warto się szczepić" - podkreśla CIR w komunikacie.
W kampanii informacyjnej będą wykorzystywane również specjalna strona internetowa i bezpłatna infolinia.
"Kampanii zasięgowej towarzyszą działania informacyjne. Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989. Kancelaria Premiera publikuje także krótkie wypowiedzi ekspertów medycznych, którzy odpowiadają na pytania dotyczące szczepionki" - poinformowano.
CIR przypomniał, że w internecie i telewizji dostępny jest także spot promujący akcję #SzczepimySię z udziałem aktorów Mateusza i Stanisława Banasiuków (link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=dOltUoOLvk0).
"Aktorzy już po raz drugi wsparli działania przeciw koronawirusowi. W kwietniu apelowali o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i pozostanie w domu. Tym razem w spocie słyszymy Mateusza Banasiuka: +Troskę o najbliższych wyniosłem z domu, dlatego zaszczepię się przeciw COVID-19+. Ojciec deklaruje, że zaszczepi się dla syna" - napisało CIR.
CIR zwrócił uwagę, że "działania kampanii są skorelowane z rozpoczęciem szczepień w naszym kraju". "27 grudnia przeciw COVID-19 zaszczepiono pierwszego pacjenta - Naczelną Pielęgniarkę w Szpitalu MSWiA, Alicję Jakubowską. 28 grudnia do Polski przyleciało 300 tysięcy dawek" - zaznaczono.
CIR przypomniało także o stronie internetowej (http://gov.pl/szczepimysie), gdzie można sprawdzić informacje o szczepieniu przeciwko COVID-19.


- PN, 21:40 Pacjenci apelują o podniesienie akcyzy na tzw. nowatorskie wyroby tytoniowe
- PN, 21:29 Kujawsko-Pomorskie: rusza nowy program teleopieki domowej
- PN, 21:12 Słowacja: bez negatywnego wyniku testu nie będzie można pójść do pracy
- PN, 20:49 Naukowcy: dieta może mieć większy wpływ na otyłość u dzieci niż aktywność fizyczna
- PN, 20:35 Szef Rady Europejskiej : przyspieszenie szczepień będzie tematem unijnego wideoszczytu
- PN, 20:03 Badania: dzięki szczepionce zyskujemy więcej przeciwciał niż po przejściu Covid-19
- PN, 19:20 Kraków: szpital Żeromskiego czeka na szczepionki do drugiego podania
- PN, 19:09 Morawiecki: Śląsk słynie na świecie nie tylko z przemysłu, ale też z innowacji w medycynie
- PN, 18:44 GIS ostrzega przed olejkiem z ekstraktem z konopi włóknistych
- PN, 18:22 Prezes ARM: Pfizer deklaruje nawet czterokrotnie zwiększeniew dostaw szczepionki od połowy lutego
- PN, 17:27 MZ: jest projekt dot. Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych, uwagi do 24 stycznia
- PN, 17:03 Lekarz po publikacji w Rynku Zdrowia: nie podpisywałem listu kwestionującego szczepienia
- 1 Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wynosi 1 438 914, zmarło 33 407 pacjentów
- 2 Lekarz i ratownik "Naczelnik": z morsowania w górach można nie wrócić, 6 rad dla ekstremalistów
- 3 Rektor WUM: minister zdrowia, który nawołuje mnie do dymisji, ma do mnie inny żal
- 4 Dlaczego samorządowcy buntują się przeciwko zapowiadanemu upaństwowieniu szpitali?
- 5 PPOZ: czy placówki POZ mają działać jak pomoc doraźna i pogotowie?
- 6 Epidemia zmniejsza skalę cyfrowego wykluczenia i ułatwia wdrażanie rozwiązań informatycznych?
- 7 Fiałek: niezrozumiała decyzja wstrzymania szczepień dla personelu medycznego
- 8 Dworczyk: wstrzymany transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0
- 9 Sutkowski: pacjenci z COVID-19 za późno zgłaszają się do szpitala
- 10 Lekarz po publikacji w Rynku Zdrowia: nie podpisywałem listu kwestionującego szczepienia
- 11 Premier: tych, którzy łamią przepisy, czekają kary do 30 tys. zł
- 12 Badania: dzięki szczepionce zyskujemy więcej przeciwciał niż po przejściu Covid-19
Newsletter
Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze
Follow @rynekzdrowiaRSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych