W Płocku PKN Orlen zorganizuje ponownie Miasteczko Zdrowia z bezpłatnymi badaniami lekarskimi

Autor: • Źródło: PAP25 maja 2022 09:48

PKN Orlen kolejny raz zorganizuje Miasteczko Zdrowia dla mieszkańców Płocka i okolic. W niedzielę 29 maja w płockiej hali sportowo-widowiskowej Orlen Arena na chętnych czeka wiele bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich – poinformował w środę koncern.

W Płocku PKN Orlen zorganizuje ponownie Miasteczko Zdrowia z bezpłatnymi badaniami lekarskimi

Według PKN Orlen w Miasteczka Zdrowia znajdą się gabinety lekarskie kilkunastu specjalizacji, m.in. laryngologiczny, kardiologiczny i pulmonologiczny. Odwiedzający je mogą np. zbadać pojemność płuc, sprawdzić znamiona na skórze, zrobić EKG lub skonsultować się z fizjoterapeutą oddechowym. Projekt objęty jest honorowym patronatem ministra zdrowia.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podkreślił, że spółka "konsekwentnie inicjuje działania mające na celu ochronę zdrowia mieszkańców Płocka i okolic", prowadząc projekty profilaktyczne i umożliwiając dostęp do badań i porad ekspertów.

"Organizowane cyklinie Miasteczko Zdrowia to tylko jeden z elementów naszego programu zdrowotnego, na który w ciągu 5 lat przeznaczymy łącznie 10 mln zł. Wsparcie to traktujemy jako wyraz naszej społecznej odpowiedzialności biznesu" - powiedział Obajtek, cytowany w komunikacie płockiego koncernu.

PKN Orlen zwrócił uwagę, że "ogromną rolę w projekcie Miasteczko Zdrowia odgrywają partnerzy i Ministerstwo Zdrowia". Jak podano w informacji, wśród tegorocznych partnerów znalazły się m.in.: Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Narodowy Instytut Kardiologii, Centrum Medyczne Medica oraz Narodowy Instytut Onkologii, a także Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc.

Oprócz badań lekarskich odwiedzający Miasteczko Zdrowia będą mogli również skonsultować się pod kątem doboru diety czy rzucenia palenia.

Jak zapowiedziano w informacji, po badaniach będzie można skorzystać z atrakcji towarzyszących: gier zręcznościowych, animacji i warsztatów, w tym np. robienia ekozabawek z materiałów wtórnych. Wokół Orlen Areny zostanie zorganizowana mobilna strefa relaksu i punkty zakładowej straży pożarnej PKN Orlen i WOPR, które wraz z Fundacją Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, zostały partnerami wydarzenia.

PKN Orlen przypomniał, że Miasteczko Zdrowia w Płocku organizowane jest przez spółkę od 2019 r. w ramach programu "Kompleksowa profilaktyka, diagnostyka i leczenie nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego". "We wszystkich jego dotychczasowych edycjach wykonano w sumie ponad 11,4 tys. badań" - wyliczył płocki koncern.

Celem projektu, jak podkreśla PKN Orlen, "jest podjęcie wszelkich inicjatyw prozdrowotnych i zdrowotnych dotyczących chorób układu oddechowego i chorób nowotworowych, wdrożenie programów edukacyjnych, które mają podnieść świadomość na temat czynników ryzyka związanych z zachorowaniem na nowotwory i choroby płuc".

Spółka wspomniała, że ideą projektu są również działania, które mają "uświadomić mieszkańcom konieczność wprowadzenia zmian w swoim stylu życia, co może znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory i inne choroby płuc".

W tym roku Miasteczko Zdrowia w Płocku będzie działać w niedzielę 29 maja w godzinach od 10.00 do 18.00.

W Płocku jest główny zakład produkcyjny PKN Orlen, największy kompleks rafineryjno-petrochemiczny w Polsce i jeden z największych w Europie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum