×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych za nami. Zobacz relację wideo

Autor: oprac. MP • Źródło: Rynek Zdrowia13 marca 2023 12:00

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach 9 i 10 marca spotkały się kluczowe osoby reprezentujące ochronę zdrowia: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia z szefem resortu Adamem Niedzielskim na czele, eksperci, specjaliści, przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, a także - co istotne - organizacji pacjenckich. Za nami VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych. Zobacz wideo.

 • W dniach 9-10 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbył się VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych
 • W trakcie ponad 40 paneli w sześciu ścieżkach tematycznych najważniejsi przedstawiciele sektora zdrowotnego rozmawiali o problemach i wyzwaniach polskiej ochrony zdrowia
 • Poznaliśmy wyniki pierwszej edycji plebiscytu "Kobieta Rynku Zdrowia", czyli listę 50. najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia
 • Wybrano również laureatów konkursu "Zdrowy Samorząd 2023", nagrody Animus Fortis (Mężny Duch) oraz konkursu Start-Up-Med 2023

Kongres Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach

Za nami VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych, czyli ponad 40 paneli w ramach sześciu ścieżek tematycznych.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach spotkały się kluczowe osoby reprezentujące ochronę zdrowia, czyli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia z szefem resortu Adamem Niedzielskim na czele, eksperci, specjaliści, przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, a także - co istotne - organizacji pacjenckich.

- Kongres dowodzi tego, jak bardzo potrzebna jest szeroka i otwarta dyskusja o ochronie zdrowia w Polsce. Mocą rozmów i spotkań w Katowicach jest to, że uczestnicy HCC wyjeżdżają stąd nie tylko z nowymi refleksjami, ale często konkretnymi rozwiązaniami - mówi Wojciech Kuśpik, prezes zarządu PTWP.

W ósmej już edycja HCC wzięło udział 3700 gości, z czego ponad 2200 stacjonarnie. 

Podczas kongresu poznaliśmy wyniki pierwszej edycji plebiscytu "Kobieta Rynku Zdrowia", czyli listę 50. najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia.

Wybrano również laureatów konkursu "Zdrowy Samorząd 2023", a także laureatów nagrody Animus Fortis (Mężny Duch), ustanowionej przez dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego, która ma na celu uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

Wydarzeniem towarzyszącym VIII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach było również rozstrzygnięcie konkursu Start-Up-Med 2023, czyli wybór i wyróżnienie rozwiązań stanowiących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe o istotnym znaczeniu zarówno dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej. 

Zobacz krótki film podsumowujący dwudniowy VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze