V Kongres Wyzwań Zdrowotnych w całości online i nowym terminie!

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2020 18:23

Tegoroczna, piąta edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC), wraz ze wszystkimi wydarzeniami towarzyszącymi, przenosi się do internetu. 60 sesji debat, wykładów i prezentacji zostanie przeprowadzonych zdalnie od 14 maja do 14 lipca 2020 roku.

V Kongres Wyzwań Zdrowotnych Online odbędzie się od 14 maja do 14 lipca 2020 r.

Jak już informowaliśmy, ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa, pierwotnie planowany termin tego wydarzenia (5-6 marca 2020 r.) został przełożony na 17 i 18 czerwca 2020 roku. Niestety, wciąż wymagająca utrzymania zasad dystansu społecznego pandemia SARS-CoV-2 sprawia, że nadal obowiązują ograniczenia, które wykluczają organizację dużych wydarzeń z udziałem publiczności.

Kluczowe zagadnienia w sześciu blokach
- Pandemiczna rzeczywistość, w której się znaleźliśmy oraz duże zainteresowanie V Kongresem Wyzwań Zdrowotnych mobilizują nas do działania. Piątą edycję kompleksowej i wielowątkowej debaty poświęconej szeroko rozumianemu systemowi ochrony zdrowia przeprowadzimy, jak dotychczas, we współpracy i z udziałem najlepszych ekspertów. Zmieniamy tylko formułę - przenosząc do internetu dyskusje o najważniejszych wyzwaniach, z którymi mierzą się na co dzień zarówno osoby zawodowo związane z ochroną zdrowia w Polsce, jak i pacjenci - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, wydawca magazynu i portalu Rynek Zdrowia, organizator kongresu.

Na program V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online, który odbędzie się między 14 maja a 14 lipca 2020 r., składa się ponad 60 sesji, wykładów i prezentacji w sześciu głównych blokach tematycznych:

• Polityka zdrowotna
• Finanse i zarządzanie
• Terapie
• Nowe technologie
• E-zdrowie
• Edukacja

Więcej o V Kongresie Wyzwań Zdrowotnych Online, wydarzeniach towarzyszących oraz plan emisji najbliższych sesji online: www.hccongress.pl.

Wykorzystując dostępne technologie do telekonferencji, udział w wydarzeniu wezmą, między innymi, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, uczelni medycznych, organizacji i samorządów zawodowych działających w ochronie zdrowia, a także konsultanci krajowi w różnych dziedzinach medycyny, prezesi towarzystw naukowych, menedżerowie szpitali i podmiotów współpracujących z sektorem medycznym, eksperci, przedstawiciele organizacji pacjentów.

Wyzwania w szczególnym czasie
- Kongres Wyzwań Zdrowotnych stał się wyjątkowym w skali Europy forum interdyscyplinarnej dyskusji dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów opieki zdrowotnej. Od pierwszej edycji powstaje w ścisłej i opartej na szacunku współpracy z partnerami, ekspertami, specjalistami. W obecnej sytuacji czujemy tym większą potrzebę wymiany opinii i doświadczeń, stawiamy więc na zdalną formułę, która umożliwi komfortowy i bezpieczny udział w wydarzeniu - zaznacza Wojciech Kuta, redaktor naczelny magazynu i portalu Rynek Zdrowia.

Programy wielu sesji z oczywistych powodów zostały uzupełnione o zagadnienia związane z pandemią COVID-19 i jej skutkami dla systemów opieki zdrowotnej, polityki społecznej oraz gospodarczej.

- Główna idea kongresu - zgodnie z jego nazwą, pozostaje aktualna - to wyzwania, zarówno terapeutyczne, stojące przed specjalistami w poszczególnych dziedzinach medycyny, jaki i organizacyjno-finansowe, którym sprostać muszą decydenci kształtujący systemy opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach. W obecnej rzeczywistości epidemiologicznej wyzwania te nabierają szczególnego znaczenia - dodaje naczelny Rynku Zdrowia.

Wydarzenia towarzyszące również online
V Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych Online towarzyszyć będzie - również w internetowej formule - III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC).

Podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Online poznamy również laureatów III Konkursu „Zdrowy Samorząd”, którego celem jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką.

Z kolei w ramach drugiej edycji Konkursu Start-Up-Med zostaną przyznane nagrody dla najbardziej kreatywnych autorów nowatorskich, a zarazem efektywnych projektów obejmujących szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno lekowe, jak i nielekowe (w tym m.in. wyroby medyczne, rozwiązania z zakresu diagnostyki i technologii teleinformacyjnych), a także innowacje organizacyjne usprawniające funkcjonowanie różnych obszarów systemu opieki zdrowotnej.

Podczas Kongresu poznamy także zdobywców Nagród Animus Fortis (Mężny Duch) honorujących osoby i instytucje mające wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku służb ratowniczych.

Transmisje i relacje
V Kongres Wyzwań Zdrowotnych Online odbywać się będzie poprzez stronę internetową wydarzenia:  hccongress.pl oraz portalach Grupy PTWP: rynekzdrowia.pl, rynekaptek.pl, infodent24.pl oraz portalsamorzadowy.pl.

Debaty transmitowane na żywo dostępne będą dla zarejestrowanych uczestników zgodnie z przyznanym statusem, a relacje z sesji będą publikowane i agregowane w ogólnodostępnej sekcji portalu rynekzdrowia.pl.

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca m.in. magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum