Ustawy zdrowotne wśród priorytetów PO jeszcze w tej kadencji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2011 14:49

Budżet, ustawy zdrowotne, Prawo atomowe, odwrócony kredyt hipoteczny - to niektóre spośród kilkudziesięciu priorytetowych projektów ustaw, do uchwalenia których PO chciałaby doprowadzić jeszcze w tej kadencji Sejmu.

Ustawy zdrowotne wśród priorytetów PO jeszcze w tej kadencji

Rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz zapewnia, że lista priorytetowych projektów nie jest zamknięta, a Platforma jest gotowa rozważyć również propozycje opozycji. O priorytetach prac Sejmu na resztę kadencji ma rozmawiać Konwent Seniorów.

- Tych priorytetowych projektów z naszego punktu widzenia będzie kilkadziesiąt. Na pewno priorytetem jest budżet, który w tym roku chcielibyśmy wyjątkowo przyjąć wcześniej niż zwykle - powiedział 10 maja Tyszkiewicz.

Jak dodał, priorytetem dla PO są też ustawy zdrowotne i zakończenie reformy służby zdrowia. Nad częścią z tych ustaw parlament już pracuje, ale do Sejmu mają trafić jeszcze m.in. Prawo badań klinicznych oraz ustawa o zawodach medycznych - poinformował rzecznik klubu PO.

Zadeklarował, że PO nie chce rezygnować z uregulowania kwestii dotyczących in vitro. - Na pewno będziemy dalej rozmawiać o in vitro, potrzebny jest tu szeroki konsensus, nie chcemy wywoływać burzy wokół tego tematu - powiedział polityk PO.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum