×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Ustawa refundacyjna: podpis prezydenta możliwy już w poniedziałek; wcześniej spotkanie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia20 stycznia 2012 18:59Aktualizacja: 20 stycznia 2012 19:01

Prezydent Bronisław Komorowski zamierza podpisać nowelizację ustawy refundacyjnej w poniedziałek po południu. Wcześniej przedstawiciele jego kancelarii mają spotkać się z reprezentacją środowisk, których dotyczą zawarte w ustawie rozwiązania.

Ustawa refundacyjna: podpis prezydenta możliwy już w poniedziałek; wcześniej spotkanie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Planuję ten podpis na poniedziałek po południu. Jeszcze przed południem pani minister (Irena - dop. PAP) Wóycicka, w moim imieniu, spotka się z przedstawicielami niektórych organizacji, stowarzyszeń, dla których jest to istotne rozwiązanie - powiedział w piątek dziennikarzom prezydent w Woźnikach (Śląskie).

Przyznał, że wśród osób, które będą rozmawiały z minister Wóycicką bedą także ci, których przyjęta nowelizacja nie do końca satysfakcjonuje. Powiedział, że spotkanie z minister jego kancelarii jest "po to, żeby też umówić się, co dalej będziemy robili". 

Wcześniej, w piątek wczesnym popołudniem, Komorowski zapowiedział w Lublińcu, że zamierza podpisać ustawę jak najszybciej.

- Wszystko wskazuje na to, że już w poniedziałek po południu będę mógł ustawę refundacyjną podpisać, po to, aby jak najszybciej weszła w życie z poprawkami, które niewątpliwie leżą w interesie także i pacjentów - bo likwidują stan konfliktu wokół kwestii sprzedaży leków i ich refundacji - sprecyzował w Woźnikach prezydent.

Przypomniał, że jego kancelaria na bieżąco monitorowała przebieg prac legislacyjnych nad tym projektem, sekundując - jak mówił - "takim rozwiązaniom, które zmniejszyłyby poziom konfliktu wokół kwestii ustawy i jej wykonania".

- Oczywiście, może ustawa nie jest idealna, ale rozwiązuje liczącą się część problemów, które ujawniły się w momencie wejścia w życie ustawy - ocenił Komorowski, ponownie zapowiadając "jak najszybsze" podpisanie nowelizacji.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze