Ustawa antynikotynowa: końca poprawek nie widać

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2010 17:06

Sejmowa komisja zdrowia ponownie zajmie się ustawą antynikotynową.

Ustawa antynikotynowa: końca poprawek nie widać

Projekt ustawy wprowadzającej całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych, m.in. w restauracjach i dyskotekach, został w środę (10 lutego) skierowany ponownie do komisji zdrowia. Podczas sejmowej debaty zgłoszono do niego poprawki.

Kluby PO, PSL i PiS poparły podczas debaty projekt ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami palenia tytoniu. Zgłoszono do niego jednak poprawki, zakładające m.in. rozszerzenie katalogu miejsc, w których będzie można tworzyć pomieszczenia dla palaczy.

Klub Lewicy, który jest przeciwny uchwaleniu tej ustawy, zapowiedział zgłoszenie poprawki znoszącej zakaz palenia w miejscach publicznych. Zgodnie z tą propozycją palić można byłoby tak jak dotychczas – w wydzielonych pomieszczeniach.

Projekt, autorstwa sejmowej komisji zdrowia, popierany przez rząd, budzi spore emocje, bo wprowadza całkowity zakaz palenia w wielu miejscach publicznych, m.in. barach, restauracjach, dyskotekach, środkach transportu publicznego (autobusach, busach, taksówkach, służbowych samochodach), szpitalach i ośrodkach zdrowia, zakładach pracy, na przystankach komunikacji publicznej, publicznych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci (np. na plażach).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum