Ustawa antynikotynowa: Senat zaostrzy przepisy?

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2010 14:48

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, zarówno senatorowie PO, jak i PiS uważają, że posłowie nadmiernie złagodzili projekt ustawy antynikotynowej.

Wszystko wskazuje więc na to, że restrykcyjne przepisy dotyczące palenia wrócą pod obrady parlamentu. Jak przekonuje na łamach gazety senator PO Władysław Sidorowicz „ustawa ma zabezpieczać Polaków przed biernym paleniem, o czym w ferworze dyskusji w Sejmie zapomniano”.

Przypomnijmy, że na ostatnim posiedzeniu posłowie zezwolili m.in. na tworzenie w restauracjach, pubach i dyskotekach o powierzchni powyżej 100 m kw. odrębnych sal dla palaczy. Dopuścili też tworzenie osobnych sal do palenia w szpitalach i szkołach.

I właśnie te zapisy teraz będą chcieli usunąć z ustawy senatorowie na czwartkowym (18 marca) posiedzeniu komisji zdrowia Senatu. Co ciekawe, podobnego zdania są zarówno przedstawiciele PO, jaki i PiS.

Jednak zgodność w Senacie może nie wystarczyć, by ta wersja ustawy weszła w życie. Zdecyduje o tym głosowanie w Sejmie. A tu – jak pokazały dotychczasowe głosowania – większość posłów jest za liberalizacją drastycznych zakazów. I nic nie wskazuje na to, aby zmienili zdanie.

Więcej na: www.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum