Unijne pieniądze przyśpieszą powstanie centrów symulacji medycznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2015 09:13

Między innymi w Poznaniu studenci medycyny będą mogli ćwiczyć na fantomach. Ministerstwo Zdrowia przeznaczy unijne fundusze na dzienne domy opieki medycznej i centra symulacji medycznej.

Unijne pieniądze przyśpieszą powstanie centrów symulacji medycznej
Fot. Archiwum RZ (zdjęcie ilustracyjne)

Dziennik Gazeta Prawna informuje, że na budowę centrum symulacji medycznej ma w planach Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

W nowym centrum znajdzie się 12 symulatorów pełnowymiarowych i 80 cząstkowych, do przeprowadzania pojedynczych zabiegów. Dzięki temu studenci będą mogli ćwiczyć na fantomach. Ministerstwo chce przeznaczyć na realizację tego rodzaju przedsięwzięć 282 mln zł.

Kolejnym projektem, na który stawia resort, są dzienne domy opieki medycznej. To placówki, które miałyby zapewnić opiekę z rehabilitacją dla osób niesamodzielnych powyżej 65. roku życia. Ministerstwo z funduszy unijnych przeznaczy na ten cel 40 mln zł, co według jego wyliczeń wystarczy dla ok. 40 ośrodków.

Następne projekty, które czekają w kolejce, to stworzenie mapy potrzeb zdrowotnych, a także kształcenie kadr medycznych, programów profilaktycznych czy budowy szpitalnych oddziałów ratunkowych i lądowisk.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum