Unieważnią konkurs na dyrektora opolskiej porodówki?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2014 16:29

W świetle kontrowersji, jakie budzą okoliczności wyboru Łukasza Radwańskiego na dyrektora Szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Opolu, zamierzamy zgłosić wniosek o unieważnienie wyniku konkursu na to stanowisko oraz o ponowne przeprowadzenie całej procedury - powiedział Stanisław Rakoczy, lider PSL na Opolszczyźnie.

Kontrowersje wokół wyboru Radwańskiego na dyrektora porodówki wynikają z faktu, że jest on zięciem Edwarda Gondeckiego, sekretarza Platformy w regionie, a także przewodniczącego rady nadzorczej opolskiego oddziału NFZ. Konkurs rozstrzygnięto w czwartek (27 marca), choć informacja o tym, jaki będzie jego wynik, dotarła do mediów kilka dni wcześniej.

Lider PSL w regionie, zapowiedział, że przedstawiciel ludowców złoży na wtorkowym posiedzeniu zarządu województwa wniosek o unieważnienie.

Czy wniosek zyska aprobatę? Tego jeszcze nie wiadomo. Układ sił w zarządzie jest bowiem taki, że Mniejszość Niemiecka i PSL mają w nim po jednym człowieku. PO ma troje. Dlatego nawet jeśli Niemcy poprą wniosek ludowców, a Platforma nie, to Radwański zostanie dyrektorem porodówki.

Konkursowi mają się też przyjrzeć służby. Wątpliwości co do jego okoliczności ma bowiem poseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski, który zwrócił się do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o przyjrzenie się temu konkursowi.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum