×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ukraina: Prezydent Zełenski: wspólnie z premierem Polski odwiedziłem w szpitalu w Kijowie rannych ukraińskich żołnierzy

Autor: • Źródło: PAP24 lutego 2023 13:12

Wspólnie z premierem Polski Mateuszem Morawieckim, goszczącym w piątek w Kijowie, odwiedziłem rannych ukraińskich żołnierzy, którzy przechodzą leczenie w jednym ze szpitali - powiadomił na Telegramie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Ukraina: Prezydent Zełenski: wspólnie z premierem Polski odwiedziłem w szpitalu w Kijowie rannych ukraińskich żołnierzy
Prezydent Ukrainy Volodymyr Zelensky. Fot. Dostawca: PAP/EPA.

"Dziękuję wam za ofiarną obronę Ukrainy! Jak najszybciej wracajcie do zdrowia! Jestem też ogromnie wdzięczny wszystkim pracownikom medycznym, którzy przez całą dobę leczą i ratują życie naszych ludzi" - dodał Zełenski. Do komunikatu dołączono nagranie ukazujące spotkanie prezydentów z ukraińskimi żołnierzami w szpitalu (https://t.me/V_Zelenskiy_official/5278).

W piątek, w pierwszą rocznicę pełnowymiarowej, niesprowokowanej i nielegalnej inwazji Rosji na Ukrainę wizytę w Kijowie składa premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu wraz z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem złożyli kwiaty pod Ścianą Pamięci Poległych za Ukrainę.

Jak powiadomiła Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, "w szpitalu w Kijowie prezydent Ukrainy wręczył odznaczenia żołnierzom, którzy byli na froncie i walczyli za wolność nie tylko Ukrainy, ale także całej Europy". W późniejszych godzinach planowane jest spotkanie w sprawach bezpieczeństwa Ukrainy - oznajmił rzecznik rządu Piotr Müller.

W dniu wizyty premiera Morawieckiego w Kijowie na Ukrainę trafiły pierwsze czołgi Leopard 2 z Polski - poinformował wczesnym popołudniem wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze