USA: luki prawne w ustawie o reformie ochrony zdrowia

Autor: KAI/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2010 17:04

Organizacja Amerykanie Zjednoczeni dla Życia (AUL) alarmuje, że ustawa o reformie ochronie zdrowia zawiera luki prawne, które już wykorzystują niektóre stany, by finansować aborcję z kieszeni podatników.

Z informacji AUL wynika, że stany Pensylwania, Nowy Meksyk i Maryland otrzymały zgodę na to, by w ramach tzw. ubezpieczeniowych planów wysokiego ryzyka finansować z budżetu federalnego aborcję, nawet do 6. miesiąca ciąży, w tym także aborcję na życzenie. Podobne wnioski przygotowują inne stany - wynika z informacji działaczy pro-life.

Z analiz prawnych AUL oraz Congressional Research Service, niezależnej organizacji związanej z Kongresem amerykańskim, wynika, że nowe przepisy o reformie opieki zdrowotnej nie stanowią prawnej bariery przed próbami finansowania aborcji z pieniędzy publicznych.

Charmaine Yoest, szefowa AUL już wcześniej ostrzegała, że prezydenckie rozporządzenie do ustawy, mające gwarantować to, że aborcja będzie wykonywana tylko za prywatne pieniądze, nie powstrzyma od finansowania aborcji przez te firmy ubezpieczeniowe, które w zamian za pokrycie kosztów  zabiegu otrzymują subwencje federalne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum