USA: Ewa Kopacz na obradach ONZ

Autor: PPX/Rynek Zdrowia • • 21 września 2010 08:39

Do 22 września w Nowym Jorku na trwającym posiedzeniu wysokiego szczebla zgromadzenia ogólnego ONZ ma zostać przeanalizowana realizacja Milenijnych Celów Rozwoju.

USA: Ewa Kopacz na obradach ONZ
W spotkaniu, adresowanym do najwyższych rangą przedstawicieli państw członkowskich ONZ, biorą udział minister zdrowia Ewa Kopacz oraz podsekretarz stanu Adam Fronczak, którzy wchodzą w skład oficjalnej delegacji RP pod przewodnictwem Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego.

Określając w 2000 r. główne kwestie, które determinują rozwój społeczeństw na całym świecie, państwa członkowskie wyznaczyły osiem najważniejszych celów rozwoju, do których osiągnięcia zobowiązały się zmierzać.

Aż trzy z tych celów związane są ze zdrowiem – są to: poprawa zdrowia matek, ograniczenie umieralności dzieci oraz ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych (przede wszystkim HIV/AIDS, gruźlicy i malarii). Osiągnięcie wszystkich Milenijnych Celów Rozwoju zaplanowane jest na rok 2015.

Celem odbywającego się od 20 do 22 września spotkania jest nie tylko podsumowanie 10. lat implementacji polityki rozwojowej, ale także wyznaczenie konkretnych kierunków dalszych prac – planowane jest m.in. przyjęcie Globalnej Strategii Zdrowia Dzieci i Kobiet.

Spotkanie, które zostało zorganizowane w ramach tygodnia ministerialnego 65. sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, zakończy się przyjęciem dokumentu końcowego, dotyczącego realizacji Milenijnych Celów Rozwoju.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum