×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Tydzień Zdrowia Rodziny - od 26 maja do 2 czerwca w każdym oddziale wojewódzkim NFZ

Autor: oprac. ML • Źródło: PAP24 maja 2023 18:55Aktualizacja: 24 maja 2023 19:15

Pomiary podstawowych parametrów zdrowotnych w kiosku profilaktycznym, warsztaty z samobadania piersi i propozycje pomysłów na zdrowe dania zaplanowano podczas Tygodnia Zdrowia Rodziny. Odbędzie się on od 26 maja do 2 czerwca w każdym oddziale wojewódzkim NFZ.

Tydzień Zdrowia Rodziny - od 26 maja do 2 czerwca w każdym oddziale wojewódzkim NFZ
Ruszy akcja Tygodnia Zdrowia Rodziny. Fot. PAP/Leszek Szymański
 • W każdym z 16. oddziałów regionalnych funduszu od 26 maja do 2 czerwca w oddziale wojewódzkim NFZ będzie można skorzystać z bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym
 • Można tam wykonać m.in. analizy składu masy ciała, określenia wskaźnika BMI i sprawdzenia ciśnienia tętniczego, a także omówić wyniki pomiarów z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia
 • 26 maja rozpocznie się Tydzień Zdrowia Rodziny. Potrwa do 2 czerwca w każdym oddziale wojewódzkim NFZ

Programy profilaktyczne NFZ

Będzie można m.in. otrzymać dokładną informację na temat programów profilaktycznych na NFZ oraz miejsc, w których można wykonać bezpłatne badania; zapoznać się z kalendarzem badań dla kobiet, mężczyzn i dzieci, dostępnym na stronie Akademia NFZ oraz otrzymać plan żywieniowy z portalu Diety NFZ, który jest dopasowanych do własnych potrzeb. Kobiety będą mogły skorzystać z praktycznych porad, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi.

NFZ przypomina jednocześnie, kobiety w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, mogą skorzystać z bezpłatnego programu na NFZ. W każdym województwie są dostępne mammobusy, czyli mobilne pracownie, gdzie panie mogą zrobić mammografię.

Kalendarz z informacją o miejscu postoju mammobusów jest dostępny m.in. na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/mammobusy/.

W specjalnym serwisie o profilaktyce zdrowotnej - Akademia NFZ (https://akademia.nfz.gov.pl/) - NFZ uruchomił też bezpłatny kalendarz badań profilaktycznych. Wystarczy zaznaczyć płeć i wiek, a na stronie internetowej wyświetli się lista badań profilaktycznych, które warto wykonać.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze