×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Twój Ruch: to nie szefowa NFZ jest winna zapaści w ochronie zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia18 grudnia 2013 13:20

To nie szefowa NFZ Agnieszka Pachciarz, ani nawet zły minister Bartosz Arłukowicz są winni zapaści w służbie zdrowia; za to odpowiada rząd Donalda Tuska - podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie poseł Twojego Ruchu, Wincenty Elsner.

Twój Ruch: to nie szefowa NFZ jest winna zapaści w ochronie zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Elsner przypomniał, że w sobotę (14 grudnia) premier "pogroził palcem" ministrowi zdrowia, wyznaczając mu do wiosny termin, "aby zrobił porządek" - zreorganizował służbę zdrowia, zlikwidował kolejki: - Jednocześnie pogroził palcem, że jeżeli Arłukowicz tego nie zrobi, ta wiosna będzie jego ostatnią w ministerstwie.

Według posła jedyną rzeczą, którą mógł zrobić Arłukowicz, "to pogrozić palcem swojemu urzędnikowi, szefowej NFZ Agnieszce Pachciarz i zaproponować jej odwołanie".

- Ta karuzela stanowisk nic nie zmieni i oby nas to nie wprowadzało w błąd. To nie Agnieszka Pachciarz, nawet nie zły minister Arłukowicz są winni zapaści w służbie zdrowia, za to odpowiada rząd Donalda Tuska - oświadczył Elsner.

Jak dodał Arłukowicz jest jednym z najgorszych ministrów rządu Donalda Tuska, nie zrealizował żadnych ze swoich obietnic dotyczących zmian w służbie zdrowia.

Były wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk uznał Arłukowicza za najgorszego ministra zdrowia od czasu zmian ustrojowych w Polsce w 1989 roku.

- Sama zmiana Agnieszki Pachciarz na innego prezesa takiej zmiany nie przyniesie. Od mieszania nieposłodzonej herbaty, nie będzie ona słodsza - mówił Włodarczyk.

TR proponuje przywrócenie "właściwej pozycji" lekarza rodzinnego w systemie ochrony zdrowia, likwidację NFZ, stworzenie prawdziwej konkurencji na rynku ubezpieczeń zdrowotnych, w tym dopuszczenie niepublicznych operatorów do składki zdrowotnej, powołanie agencji do spraw taryfikacji, która wyceniałaby procedury medyczne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze